Amatu diena Grinkiškyje

Vietos veiklos grupė ,,Radviliškio lyderis” 2014 m. gegužės 24 d.įgyvendindama Teritorinio bendradarbiavimo projektą „VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ ir VVG „Radviliškio lyderis“ bendradarbiavimas, siekiant išsaugoti ir populiarinti krašto amatus, skatinti vietos gyventojų verslumą ir efektyviai naudoti kultūros paveldą“ Grinkiškio miestelio aikštėje organizavo renginį „Amatų diena Grinkiškyje“.

Šventės svečius, dalyvius, amatininkus, seniūnus ir bendruomenių narius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, Pakruojo rajono savivaldybės merė Asta Jasiūnienė, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė ir VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas Romas Kalvaitis. Jie teigė, kad projekto tikslas yra organizuoti renginius vietos amatams populiarinti ir produkcijai realizuoti, surinkti ir skleisti informaciją apie vietos amatininkus ir jų gaminius bei stiprinti krašto dvarų kultūros turistų trauką. Amatų dienomis siekiama skatinti amatininkystę, didinti verslumą kaimo bendruomenėse, paskatinti kaimo žmonių gebėjimus imtis netradicinių veiklų.

Į miestelio aikštę grinkiškiečius ir jų svečius kvietė linksma muzika, bendruomenių meno kolektyvų prisistatymai, Radviliškio rajono seniūnijų ir bendruomenių atstovų įrengti kiemeliai, kuriuose dalinosi patirtimi, idėjomis, naujai ruošiamais projektais, patys ruošė ir siūlė degustuoti jau tradiciniais tapusiais bendruomenių gaspadinių ruošiamais patiekalais bei gaminamais įvairiais dirbiniais. Amatininkai žmones viliojo dirbiniais iš odos, vilnos, molio, medžio, kalvystės, kuriais ne tik prekiavo, bet ir demonstravo jų gamybą.

Amatų dienos dalyviai ir svečiai klausėsi nuotaikingų kaimo bendruomenių meno kolektyvų pasirodymų, šoko ir kartu dainavo su linksmos muzikos kapela „Jonis“ atlikėjais. Buvo kur akis paganyti ir galimybė su bendruomenėmis susipažinti, įvairių muzikų paklausyti.

Parašykite komentarą