Liuda Pilotienė

Asociacija „Kalnelio Gražionių bendruomenė“

Adresas: Kalnelio Gražionių k.,
LT-82483 Radviliškio r.
mob. tel. +370 685 23 699
el. p. liudapilotiene@gmail.com

Liuda Pilotienė

Liuda Pilotienė,
Kalnelio Gražionių bendruomenės vadovė

Kalnelio Gražionių bendruomenė savarankiška, ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, telkianti Kalnelio Gražionyse gyvenančius ir iš šio krašto kilusius žmones.

2007 m. gegužės 12 d. įsteigta bendruomenė. Bendruomenės veikla – kultūros, sporto, švietimo, socialinėje ir ūkinėje srityse. Kultūros ir sporto srities darbų tikslas – turtinti ir įvairinti kaimo gyventojų laisvalaikį, puoselėjant senąsias kaimo tradicijas, kelti gyventojų kultūrinį lygį ir ugdyti išmonę. Švietimo srityje bendruomenė pirmenybę teikia kaimo žmonių lavinimui. Pasitelkiamos šiuolaikinės informacinės technologijos bendravimui ir bendradarbiavimui su kitomis rajono, respublikos ir užsienio bendruomenėmis, pasidalijant patirtimi bei savo pasiekimais ir laimėjimais. Socialinė ir ūkinė sritis apima labdaros parvežimą ir skirstymą, talkų organizavimą,  skatina smulkiųjų amatų mokymus, gamybą.

Kalnelio Gražionių bendruomenės delegacijos atstovauja respublikiniuose bendruomenių sąskrydžiuose. Bendruomenė organizuoja ir teminius vakarus. Vakarą „Tą vėlų rudenį“ paįvairino įsteigtos nominacijos: metų šeima, metų šypsena, metų rėmėjas, metų darbuotojas, metų pirkėjas, metų skaitytojas, metų paslaugiausias, metų sportininkas, metų švaros mylėtojas, metų grožio puoselėtojas. Padėkos raštais apdovanoti aktyviausi kaimo gyventojai dalyvavę talkose. Smagiai ir nuotaikingai vyksta bendruomenės ir kultūros namų organizuojamos šventės, tokios kaip Užgavėnių šventė kur vyko blynų kepimo konkursas. Prikepta įvairiausios rūšies blynų  ir patiekta su dar įvairesnėmis uogienėmis ir pavilgais.

Bendruomenė teikia paraiškas LR Žemės ūkio ministerijai ir Radviliškio rajono savivaldybei finansuojamų projektų paramai gauti. Gavus finansavimą sudėti plastikiniai langai, išgriautos nereikalingos sienos, suremontuotos patalpos bilijardinei įrengti. Įrengta  žaidimų aikštelė su sūpynėmis vaikams „Pasakų namelis“. Prisidėta prie Kalnelio Gražionių vaikų ir jaunimo užimtumo centro 10-mečio jubiliejinės šventės organizavimo. Pirkta ir pasodinta 100 eglaičių, 60 pušelių, 20 tujų ir kitų dekoratyvinių augalų ir krūmų, kurių reikia apsodinti kaimo centre rengiamam alpinariumui, skirtam Lietuvos 1000-mečiui.

Dar ne visi šiais metais planuoti darbai baigti, dar turime daug gražių ir prasmingų minčių ir planų ateičiai.