Dalia Balčiūnienė

Asociacija „Kunigiškių bendruomenė“

Adresas: Kunigiškių k.,
LT-82435 Radviliškio r.
mob. tel. +370 620 46 298
el. p. dalkija@gmail.com 
Internetinis puslapis www.kunigiskiai.lt

Dalia Balčiūnienė

Dalia Balčiūnienė,
Asociacijos „Kunigiškių bendruomenės” pirmininkė

Aktyvi kaimo veikla prasidėjo 2004 m. Buvo organizuojami įvairūs renginiai, šventės, įsteigtas niekur neįregistruotas kaimo vaikų ir jaunimo klubas „Savaitgalis“. Kai veikla darėsi vis aktyvesnė, vis daugiau kaimo gyventojų joje dalyvavo, pradėjome galvoti apie bendruomenės įregistravimą. 2006 m. kovo 26 d.  įregistruota bendruomenė, į kurią po įregistravimo įstojo 87 kaimo gyventojai. Vėliau prisijungė ir iš aplinkinių kaimų:  Paltynų k., Zansaičių k, Diktariškių k., Paežerių k. Iš viso šiai dienai, turime 117 bendruomenės narių.

Nuo bendruomenės įsikūrimo esame paraše projektų LR Žemės ūkio ministerijai ir Radviliškio rajono savivaldybei. Už gautą paramą buvo renovuotos bendruomenės patalpos, važiavome į ekskursiją, aplankėme Kretingą, Palangą. Su Minaičių bendruomene vykome į Rumšiškes ir Kauną. Organizuojame įvairias talkas, konkursus, šventes. Šiemet organizavome talką „Daro 2009“. Tvarkėme sporto aikštynus, kaimo gėlynus, kaimo kryžiaus aplinką, pakeles.

Kasmet organizuojame „Tvarkingiausios sodybos konkursą“, konkurso metu patys gyventojai išrenka tvarkingiausią sodybą, išradingiausią sodybą, meniškiausią sodybą ir kuriai sodybai reikia skirti šluotą kad susitvarkytų. Vykdome akciją „Į kaimo gėlynus padovanokime po vieną gėlę“, rudens gėrybių ir puokščių parodas.

Draugaujame su kaimyninėmis Papušynio, Minaičių, Kutiškių bendruomenėmis, pasikviečiame į svečius ir patys pas juos nuvykstame. Šiemet bendruomenė suorganizavo didžiulę jubiliejinę Kunigiškių kaimo 390 šventę. Ta proga  susikūrėme kaimo himną, pasigaminome Kunigiškių kaimo vėliavą, pagaminome ir pastatėme kaimo centre stogastulpį. Šventėje dalyvavo daug gyventojų, atvyko tėviškėnų. Buvęs kaimo gyventojas Giedrius Zdanys padovanojo sukurtą  internetinę svetainę.

Bendruomenės narių svajonė yra baigti renovuoti bendruomenės namus, o kaimo vaikų ir jaunimo svajonė įsigyti patalpas, kuriose būtų įrengtas dienos centras su treniruoklių sale. Žinome vieną, kai labai nori ir labai stengiesi visos svajonės išsipildo, tuo tvirtai tikime.