Zita Augienė

Asociacija „Mankiškių bendruomenė“

Adresas: Mankiškių k.,
LT-82101 Radviliškio r.
mob. tel. +370 656 34 580
el. p. benejolanta@yahoo.com 

Gimtinė mano-mano kaimas:
Toks pat, kaip daugelis kitų.
Tik žmonės artimi, man brangūs:
Kartu užaugom ir gyvename kartu.

Zita Augienė

Zita Augienė,
Mankiškių bendruomenės pirmininkė

40 Mankiškių kaimo gyventojų 2007 m. nusprendė įkurti kaimo bendruomenę. Šiuo metu bendruomenę vieniją 101 narys. Steigiamajame susirinkime bendruomenės pirmininke išrinkta Zita Augienė ir 7 asmenų bendruomenės taryba.

Kiekvienai metais organizuojamos Užgavėnių šventės, vaikams–Kalėdinės eglutės šventė. Iš kaimo senbuvių tęsiame tradiciją rengti Žolinę – kraštiečių susitikimus. Pavasarį ir prieš Žolinės šventę organizuojamos talkos. Bendruomenės namai įkurti nuomojamame pastate, už bendruomenės narių pervestus fizinių asmenų pajamų mokesčius suremontavom salę ir vieną kabinetą. Gavus valstybės paramą iš LR Žemės ūkio ministerijos pastato renovacijai, pastate sudėtos naujos durys ir langai. Parašius projektą ir gavus lėšų iš Radviliškio rajono savivaldybės, buvo įgyvendintas projektas Žolinės – kraštiečių susitikimas, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui.

Bendruomenės tikslas – atstovauti bendruomenės gyventojams, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, plėtoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą, domėtis Mankiškių ir jos apylinkių istorija, puoselėti papročius, kultūros ir istorijos paminklus.