Šaukoto bendruomenė

Adresas: Šiaulėnų g. 46, Šaukoto mstl., 
LT-82412 Radviliškio r.
mob. tel. +370 616 18 147
el. p. grazzina.b@gmail.com

Gražina Brusokienė

Gražina Adomavičienė,
Šaukoto bendruomenės pirmininkė

Šaukotas – nedidelis miestelis nuo rajono centro nutolęs apie 40 kilometrų į pietvakarius. Kas bent kartą lankėsi Šaukoto apylinkėse, tikriausiai ilgai prisimins nuostabų kraštovaizdį su žalių miškų masyvais, jų proskynose stūksančiais kalneliais ir tyvuliuojančiais melsvais ežerais, gaivos miesteliui teikiančiu tvenkiniu.

2003 m. gruodžio 15 d. Radviliškio rajono savivaldybėje įregistruota visuomeninė organizacija „Šaukoto bendruomenė“. Nuo 2005 m. bendruomenės teisinė forma – Asociacija. Šiuo metu bendruomenė jungia 95 Šaukoto miestelio bei aplinkinių kaimų gyventojus.

Bendruomenės pagrindiniai tikslai – spręsti gyventojų pilietinio ugdymo, socialines, kultūrines, sportinio užimtumo, gamtosaugines problemas. Bendradarbiaujame ir su kitomis bendruomenėmis. Rengiamos bendras šventės, sportinės varžybos, dalijamasi veiklos patirtimi.

Nuo bendruomenės įkūrimo pradžios buvo parengta devyniolika projektų. Keli iš svarbesnių projektų yra „Šaukoto bendruomenės namų renovacija“ teikti ŽU ministerijai, kurių dėka buvo dalinai atliktas bendruomenės namų kapitalinis remontas, įrengta treniruoklių salė. Teikėme paraiškas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, gautų lėšų dėka pabaigėme įsirengti bendruomenės namus, nupirkome baldus, reikalingą inventorių, bei gavome finansavimą projektui „Antrieji namai“, kurio dėka šiuo metu vykdome vaikų dienos centro veiklą. Džiaugiamės ir tuo, kad jau penkis metus iš eilės dalyvaujame vaikų socializacijos programoje ir vasaros atostogų metu vienai savaitei sukviečiame nemažą būrį vaikų į vasaros stovyklą, kurios metu daug keliaujame, sportuojame, bendraujame, mokomės pažinti savo kraštą, papročius.

Bendruomenės namai atviri visiems, norintiems pasisemti jėgų treniruoklių salėje, praleisti laiką bendraminčių būrelyje, norintiems padėti sau ir kitiems atitrūkti nuo vienatvės ir išblaškyti mintis apie ligas ir negandas.

Šaukoto bendruomenė – kupina įvairių idėjų ir sumanymų. Nori ir gali gyventi gražiai ir turiningai. Vertina tai, ką turi. Ir toliau numato dalyvauti įvairiuose projektuose, stiprinti savo materialinę techninę bazę, bendruomenės narių tarpusavio ryšį. Nori investuoti į savo ateitį.