Asociacija „Vaitiekūnų bendruomenė“

Adresas: Vaitiekūnų k.,
LT-82380 Radviliškio r.
mob. tel. +370 612 36 065
el. p. zydrius_bitaitis@yahoo.com arba vaitiekunubendruomene@gmail.com
Internetinis puslapis www.vaitiekunai.lt

Žydrius Bitaitis,
Asociacijos „Vaitiekūnų bendruomenė” pirmininkas

2005 m. sausio 4 d. buvo įregistruota asociacija „Vaitiekūnų bendruomenė“. Jos steigėjos: L. Lydikaitienė, D. Kaklauskienė, ir V. Varkalevičienė. Bendruomenės narių skaičius svyruoja, šiuo metu yra apie 70 narių.

Nuo 2006 m. pradžios pabandėme jėgas projektinėje veikloje. Įgyvendinome projektą „Kredito unijos remia bendruomenes pinigais, o bendruomenės kredito unijas – nariais“. 2008 m. „Žingsniai bendrumo link“ (remta Valstybės). Šio projekto išleidome knygelę „Kaimas prie užtvankos: Vaitiekūnai“. Sudarė bendruomenės pirmininkė L. Lydikaitienė, leidėja – Radviliškio rajono savivaldybės Viešoji biblioteka. Knygoje atsispindi Vaitiekūnų kaimo nueito kelio ir nūdienos apžvalga. Pasakojama apie šios vietovės atradimą, kuris siejamas su mūsų eros pradžia, vėlesnius istorijos laikotarpius, svarbius kaimo įvykius, jo objektus ir žmones, pateikiama vertingų prisiminimų, dokumentinių nuotraukų, publikacijų apie šį atokų Radviliškio rajono kaimą.

Dalyvaujame projektų konkursuose Radviliškio rajono savivaldybės paramai gauti. 2008 m. sėkmingai įvykdėme projektą „Pėdomis tų, kurie pasėjo teisingumo siekį Lietuvoje“. Tų pačių metų lapkričio mėn. pateikėme projektą „Istorija mene“, kurį 2009 m. vasarą, kartu su M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondu, sėkmingai įvykdėme. Mūsų asociacijos aktyviausi nariai dalyvauja bendruomenių konferencijose, seminaruose, renginiuose. Organizuojamos talkos, aplinkos priežiūros, stengiamasi išsaugoti kaimo paveldą.

Jau treti metai, kai bendruomenė lanko Šiaulių rajono Gruzdžių lopšelį-darželį „Puriena“, kuriame įsikūrę laikinosios globos vaikų namai. Organizuojamos įvairios šventės: medkopio, Užgavėnių, Motinos dienos paminėjimas, kalėdinės eglės įžiebimas, švenčiame Valstybines šventes ir t. t. Rinkiminės kompanijos metu organizavome debatus, kuriais liko patenkinti politikai ir dalyvavę bendruomenės nariai. Sveikinami jubiliejaus proga bendruomenės nariai. Kaimą puošią tvarkingos sodybos, kuriose gausu žydinčių gėlių, sodai pilni vaisių. Tarp tokių sodybų išsiskiria senos (apie 200 metų) G. Daukšienės ir J. Zakarevičienės sodybos.

Bendruomenės tikslas – telkti kaimo žmones, siekti, kad jie būtų vieningi, gerbtų save ir kitus, veiktų kaip viena didelė šeima, suprantanti, kad yra pajėgi bendromis pastangomis pakeisti savo kaimo gyvenimą taip, kad čia būtų gera ir jiems, ir jų vaikams gyventi.