Asociacija „Voskonių bendruomenė“

Adresas: Voskonių k., 
LT-82472 Radviliškio r.
mob. tel. +370 671 79 168
el. p. voskoniubendruo@gmail.com

Ida Gegeckienė,
Voskonių bendruomenės pirmininkė

Važiuojant link Stačiūnų, 9 km. į šiaurę nuo Radviliškio yra Voskonių kaimas. Jame pasitinka buvusio malūnininko Stankaus senovinis stiebinis vėjo malūnas, pastatytas prieš 130 metų, 1879 m. Kaimas apaugęs išsikerojusiais klevais, šimtamečiais beržais, galime pasidžiaugti dar išlikusiomis prieš šimtmetį statytomis trobomis. Kelias eina per patį kaimą, sodybos išsidėstę iš abiejų pusių, o kaimo centre įrengta Šv. Jono koplytėlė džiugina ne vieno praeivio akį ir širdį.

Voskonių bendruomenė įsikūrė 2007 m. kovo 15 d. Dažnai kylančios problemos dėl gyventojų laisvalaikio ir jaunimo užimtumo paskatino susiburti ir spręsti problemas. Bendruomenės valdybą sudaro 9 nariai vadovaujami Žibutės Urbelienės, bendruomenės narių yra 50, ir tikimės, kad ji nemažės, o didės.
Pagrindiniai bendruomenes tikslai – suburti visus Voskonių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojus, sudaryti sąlygas turiningai leisti laisvalaikį.

Dalyvaujame įvairiuose projektuose, tai bendruomenės narių viltis išsaugoti pastatą, kuriame įrengti bendruomenės namai. Per dvejus gyvavimo metus įgyvendinome tris projektus, pakeisti bendruomenei priklausančio pastato langai ir durys, nupirkome stalus, kėdes, šiais metais įsigijome garso aparatūrą. Į bendruomenės veiklą kviečiamas įsijungti kaimo jaunimas, moksleiviai. Jaunimo iniciatyvai skatinti suteikiama galimybė dalyvauti renginiuose. Kai kurie renginiai jau tapo tradiciniai, tai Joninės, kalėdinis vakarėlis vaikams ir suaugusiems. Daug bendraujame su vienišais pagyvenusiais žmonėmis, juos lankome, sveikiname vardadienio ar gimtadienio proga, sudarome galimybes jiems dalyvauti šventėse.