Baisogalos bendruomenė įgyvendino jau penktąjį saugaus eismo projektą

Baisogalos bendruomenė, penktą kartą dalyvaudama saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos su partneriais ,,Šiaulių regiono keliai“ ir vykdytojais Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, paraiškoje-pasiūlyme užplanavo dvylika saugaus eismo renginių. Tačiau realiai įgyvendino vienuolika renginių. Trečiasis planinis, išvažiuojamasis renginys nebuvo vizualizuotas ir pateiktas ataskaitai. Baigiamuoju renginiu bendruomenės taryba apžvelgė nueitą kelią, įvertino visus renginius, klaidas, geruosius momentus, pateikė pastebėjimus ir pasiūlymus, svarstė projekto tęstinumo galimybes.

Dalyvaudami projekte, įvairiomis formomis siekėme sistemingai priminti ir aiškinti saugaus eismo taisykles, apsaugos priemonių būtinumą ir efektyvumą, siūlėme realias idėjas, kuriant saugią, funkcionalią aplinką.

Mūsų tikslas – nei tamsus paros metas, nei intensyvus eismas neturi būti kliūtimi visų amžiaus grupių gyventojams saugiai jaustis kelyje, aktyviai dalyvauti visuomeniniame, kultūriniame bendruomenės gyvenime ar tenkinti asmeninius poreikius, mokytis, ugdyti gebėjimus ar pramogauti.

2016 metų renginius, kaip ir 2014 m. bei 2015 m., skirstėme į tris kategorijas: šventės – penki renginiai, ,,išvažiuojamieji“ – buvo užplanuotas vienas, bet pilnai neįgyvendinome ir šeimos svetainė – šeši renginiai. Tokia klasifikacija išsirutulioja, atsižvelgiant į renginio tikslą, dalyvius, vietą ir priemones. 2016 m. daugiau renginių skyrėme šeimos svetainės grupei, nes artimi pokalbiai mažesnėje ir  tikslinėje aplinkoje, geriau paveikia dalyvius. Nors reikia pripažinti, kad, besiruošiant baigiamajam renginiui, apklausus gimnazijos ir mokyklos-darželio mokinius, labiausiai į atmintį buvo įstrigusi masinė šventė, skirta vairuotojų ir keliaujančiųjų dienai paminėti.

Renginius skyrėme vaikų ir paauglių, tėvų ir pagyvenusių žmonių švietimui ir saugaus eismo įgūdžių gerinimui. Kryptingai siekėme ugdyti bendruomeniškumą, kartų partnerystę rūpinantis eismo saugumu mūsų bendruomenėje.

2016 metais, vykdydami projektą, bendradarbiavome su tais pačiais partneriais, kaip ir praėjusiais metais: Baisogalos bažnyčia, seniūnija, policijos darbuotojais ir rėmėjais, miestelio biblioteka, gimnazija, mokykla-darželiu, Baisogalos šaulių kuopa,  žmonių su negalia Baisogalos skyriumi, kultūros namais, pagyvenusių žmonių asociacija ,,Sidabro gija“, Radviliškio rajono Dailės mokyklos Baisogalos klasėmis ir Vietos veiklos grupe „Radviliškio lyderis“. Įpusėjus 2016 m. projektui gražūs partnerystės ryšiai užsimezgė ir su Baisogalos ugniagesių komanda.

Mūsų sėkmės garantas: 1. Aktyvūs partneriai; 2. Renginių kryptingumas ir konkretumas: a) vaikų, paauglių, pagyvenusių žmonių įtraukimas į konkrečią veiklą: pvz. eismo dalyvių elgesio stebėjimas miestelio gatvėse, perėjose, atšvaitų segėjimas, riziką saugiam eismui keliančių vietų nustatymas, atšvaitų panaudojimo galimybių pateikimas (,,Aš matomas, aš stilingas“), viktorinos b) kūrybiškumo ugdymas: skanduočių, lipdinių ir piešinių konkursai, madų šou; c) visų amžiaus grupių gyventojų   bendradarbiavimas: suvenyrų saugaus eismo tematika gaminimas, bendra malda už žuvusius kelyje ir – Atminimo medžio sodinimas.

Mūsų darbo trūkumai: 1. Veiklos su partneriais išankstinio koordinavimo ir grįžtamojo ryšio stiprinimo; 2. Renginių, skirtų tėvų švietimui ir atsakomybės už vaikų saugumą didinimui; 3. Platesnio renginių viešinimo.

Baisogalos bendruomenės taryba penktus metus dėkoja projekto partneriams, kurie supranta projekto reikšmę, kasdienio darbo būtinybę ir svarbą propaguojant saugų eismą ir kuriant saugią  aplinką Baisogaloje.

Vilija Kaščionienė,

Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą

Su kunigu Tomu Janavičiumi bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas aptaria saugaus eismo renginių svarbą

Baisogalos bibliotekininkės ne tik puikios pagalbininkė, bet ir renginių sumanytojos

ŽSN Baisogalos skyriaus moterys ir ateityje bus patikimos partnerės

Baisogalos gimnazijos mokiniai ir vadovai už saugaus eismo propagavimą ir 2017 m.

Mokyklos-darželio mokiniai aktyvūs masinių saugaus eismo renginių dalyviai