Baisogalos bendruomenė saugų eismą propaguos ir 2014 metais

Lapkričio mėn. 27 d. Baisogalos bendruomenės taryba rinkosi kultūros namuose į baigiamąjį 2013 m. saugaus eismo projektų renginį. Į tryliktąjį renginį buvo pakviesti ir visi šių metų projekto partneriai, kurių padedami jau antrus metus vykdome prevencinį švietėjišką darbą, siekdami mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Mes esame įsitikinę, kad nei intensyvus eismas, nei tamsus paros metas neturi būti kliūtimi pilnaverčiam bendruomenės narių gyvenimui.

Dalyvaudami Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2013“ vykdėme 12 renginių (be baigiamojo). 7 renginiai vyko ,,prisišliejant“ prie tradicinių Baisogaloje vykstančių švenčių. Pvz. Poezijos Pavasaris, bendruomenės šventė ,,Pasididžiavimo knyga“, folkloro sambūris ,,Nemirštanti tautos gaida“ ir kt. Šių renginių metu tarybos nariai ir partneriai įvairiomis formomis propagavo saugų eismą, dalijo renginių dalyviams saugaus eismo priemones.

2013 metų naujovė – mobili saugaus eismo palapinė. Su palapine ar ne, bet 5 kartus vykome į kurį nors ,,karštą tašką“, propagavome saugų eismą, dalijome saugaus eismo priemones, domėjomės situacija, ieškojome galimybių pagerinti saugumą kelyje. Tokie renginiai vyko turgavietėje, miestelio centre, prie gimnazijos, stebint gatves, perėjas, mokiniams einant į gimnaziją. Trimis maršrutais stebėjome mokinių pavėžėjimą į mokyklą-darželį ir gimnaziją. Kartu su mokyklos-darželio ikimokyklinės grupės vaikais keliavome į Baisogalos miestelio biblioteką, primindami saugaus eismo taisykles, stebėdami vaikų įgūdžius eiti per perėjas, sankryžas.

Visi renginiai buvo fotografuojami, o kai kurie ir filmuojami. Todėl baigiamojo renginio metu ne tik grožėjomis akimirkomis iš renginių, bet ir nuoširdžiai dėkojome mūsų fotografams: R. Zdanavičiui, V. Golcienei, A. Jurkėnui, S. Mikučiui, A. Žižniauskienei, K. Br. Stroliui, G. Areliūnienei ir V. Simonavičienei. Dėkojome partneriams Parapijos Klebonui Tomui, seniūnui R. Kalvaičiui, policijos darbuotojams R. Zdanavičiui, R. Nainiui, bibliotekos, Baisogalos mokyklos-darželio, gimnazijos, kultūros namų darbuotojams, Baisogalos šauliams, policijos rėmėjams, žmonių su negalia Baisogalos skyriui.

Aptarėme iškilusias problemas, savo pačių darbo trūkumus, pritarėme bendruomenės tarybos kreipimuisi ,,Dėl papildomų greičio kalnelių ir pėsčiųjų perėjų įrengimo Baisogalos miestelyje“.   Su partneriais lengvai sutarėme dėl bendradarbiavimo ir 2014 metais, nes esame bendraminčiai- visi tikime  prevencinio  darbo  reikalingumu. Visi norime, kad Baisogalos gyventojai būtų saugūs kelyje ir išvengtų nelaimingų įvykių.

Vilija Kaščionienė Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą

Projekto partneriu komanda. Foto R. Zdanevičiaus

Tarybos nariai ir partneriai ir kitais metais propaguos saugų eismą. Foto K. Strolio

R. Zdanevičius padeda įgyvendinti projektą ir kaip  policijos darbuotojas ir kaip tėtis. Foto R. Nainio

Parašykite komentarą