Būk matomas gatvėje ir kelyje

Kadangi rudenį darganoti orai, anksti temsta, tai kelyje pastebėti einantį žmogų be atšvaitų ar kitokių šviesą atspindinčių priemonių, tiesiog neįmanoma. Todėl spalio 30 d. pavakarę Pociūnėliuose buvo surengta akcija „Būk matomas gatvėje ir kelyje“.

 Keli bendruomenės nariai pasiskirstėme gatves ir stebėjome ar gyventojai tamsiu paros metu laikosi saugaus eismo taisyklių. Gaila, bet daugelis jų buvo be atšvaitų, bei kitų šviesą atspindinčių priemonių. Užklausus, kodėl šių priemonių nenešioja, ar jų neturi – vieni atsakė, kad namuose turi, tik trumpam išėjo į parduotuvę ar dar kur netoli, tai todėl atšvaitų ir neužsidėjo. Kiti žmonės – priemones segėjo, pasišvietė žibintuvėliais, vilkėjo liemenes. Tiems gyventojams, kurie priemonių neturėjo – mes jų padovanojome, kad visada jas nešiotų. Buvo priminta ir kaip nešioti atšvaitus, ant kurios rankos pėstiesiems ir ant kurios dviratininkams jas segėti, kuria gatvės puse eiti ar važiuoti.

Šia akcija norime priminti, kad reikia laikytis saugaus eismo, kad kuo mažiau gyventojų nukentėtų gatvėse ir keliuose, kad būtų matomi tamsiu paros metu.

 

Parašykite komentarą