Daugėlaičių kaimo bendruomenė

Adresas: Daugėlaičių k.,
LT-82106 Radviliškio r.
mob. +370 670 60 310
el. p.  vstankuniene666@gmail.com

Vilma Stankūnienė,
Daugėlaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Daugėlaičių kaimo bendruomenė įsikūrė 2003 m. gegužės 15 d. bendruomenę tuomet sudarė penkiolika narių.

Šiuo metu bendruomenės veikloje dalyvauja šešiasdešimt penki nariai. Tai Daugėlaičių, Varnionių ir Nirtaičių kaimų gyventojai.

Bendruomenės narių iniciatyva imtasi tvarkyti savo kaimą, jo aplinką, rengti įvairius renginius. Sutvarkytas apleistas vandens telkinys, kuriame dabar vasarą galima maudytis, o žiemą ir ledo riedulį pažaisti.

Pagal panaudos sutartį bendruomenė naudojasi patalpomis esančiomis Daugėlaičių kaime. Patalpos buvo suremontuotos LR Žemės ūkio ministerijai pateikus projektą ir jį laimėjus. Gavę lėšas pakeitėme senus langus ir duris, įsigijome baldų, todėl dabar turime tinkamas patalpas, kuriose susirinkę galime aptarti kaime iškilusias problemas ar tiesiog pasikalbėti.

Bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su kaimo kultūros darbuotojomis Virginija Šukiene ir Rita Ivoškiene. Kartu rengiame įvairius renginius, susitikimus, išvykas, organizuojame įvairias talkas, tvarkome kaimo aplinką.

Per šešerius gyvavimo metus, bendruomenė parašė keletą projektų Radviliškio rajono savivaldybei: „Laisvalaikis ir sveikata“, „Techninės bazės stiprinimas“, „Taip šventė senoliai – taip švenčiame mes“. Už gautas lėšas įsigijome nešiojamą kompiuterį, spausdintuvą, fakso aparatą, kėdžių, stalų, treniruoklių ir įsirengėme sporto salę, į kurią jaunimas noriai renkasi sportuoti.

Organizuojamos kaimo gyventojų vakaronės, kurių metu prisimenamos senolių tradicijos, papročiai, pagerbiami kaimo senoliai, grožio puoselėtojai.