Įgykite žinių, pakelkite kvalifikaciją ir sėkmingai raskite darbą!

Ar niekada nekilo mintis, kad prie savo ūkio dar galėtumėte nemažai prisidurti iš kitos, papildomos veiklos? O gal savo kaimo turizmo sodybos lankytojams norėtumėte pasiūlyti ką nors įspūdingesnio? Gal šiuo metu esate bedarbis, bet nenorite palikti kaimo? Priklausote idėjų ir sumanymų nestokojančiai kaimo bendruomenei ir visi kartu norėtumėte imtis kad ir nedidelio verslo? Jeigu esate vienas iš paminėtųjų arba tiesiog gyvenate Radviliškio rajone ir vis pasvarstote, kad galėtumėte imtis ko nors daugiau, – tada Žemės ūkio ministerijos vykdomas projektas „Kaimo vietovių darbo jėgos persiorientavimo iš žemės ūkio į kitas veiklas skatinimas Lietuvoje“ – kaip tik Jums.

Projekto tikslas – didinti kaimo vietovių darbo jėgos persiorientavimo iš žemės ūkio į kitą veiklą, įsitraukimo į darbo rinką galimybes, skatinti, kad ekonominė veikla kaime būtų kuo įvairesnė. Siekiama, kad apie 40 proc. projekte dalyvaujančių žmonių pakeistų savo veiklą ir iš žemės ūkio pereitų į kitas sritis ar greta žemės ūkio imtųsi alternatyvios veiklos. Iš viso mokymuose dalyvaus 11 tūkst. kaimo gyventojų iš visos Lietuvos. Projektas jau įpusėjo! Ne vienas šimtas šio projekto dalyvių įsidarbino, pakeitė veiklą ar pradėjo savo verslą. Dalyvauti šiame projekte ir pakeisti savo veiklą, galite ir Jūs!

Radviliškio rajone (1635 km²) gyvena 48 423 (2009 m.) žmonių. Lengvą Radviliškio rajono pasiekiamumą su Lietuvos didžiaisiais miestais bei gerą susisiekimą su Ryga, Minsku, Kaliningradu užtikrina gera geografinė padėtis. Radviliškis yra svarbus ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių geležinkelio mazgas. Krašte labai derlinga dirva, todėl Radviliškio rajone gerai išvystytas žemės ūkis. Ūkininkai imasi ne tik įprasto gyvulių ar grūdinių kultūrų auginimo, bet užsiima ir netradicinėmis žemės ūkio šakomis, pavyzdžiui kalakutų veisimu, bitininkyste, žirgų auginimu ir kt. Radviliškio rajone yra nemažai turistams įdomių vietų, kaip Radviliškio miesto parko medinių skulptūrų alėja, Raudondvaris, Baisogalos dvaras, Šeduva. Kadangi rajonas pasižymi aktyvumu bei darbštumu, atsiranda galimybė veikti ir prisidėti prie rajono klestėjimo.

Jūs galite prisidėti prie rajono ir savo namų ūkio plėtros tobulindami save trimis projekto veiklomis: pirma – patobulinti savo žinias įvairiose srityse, antra – pakeisti profesiją, trečia – pradėti savo verslą.

Projekto veiklos „Informavimas, motyvavimas, orientavimas, konsultavimas“ seminarų dalyviai bus išsamiai supažindinti, kokias galimybes siūlo projektas, kaip dalyvauti tolesniuose mokymo, kvalifikacijos tobulinimo ar persikvalifikavimo kursuose, kaip persiorientuoti iš žemės ūkio į kitą veiklą arba šalia ūkininkavimo užsiimti kitokia, alternatyvia veikla, kaip pradėti savo verslą.

Tolimesni mokymai bus vykdomi pagal neformaliojo (kvalifikacijos tobulinimas) ir formaliojo (persikvalifikavimo kursai) mokymo programas. Projekto dalyviai pagal neformaliojo mokymo programas bus mokomi nuo verslumo ugdymo ir asmeninio darbo našumo gerinimo iki kompiuterinio raštingumo ar buhalterinės apskaitos ir kt. Norintieji įgyti profesiją bus siūlomas platus galimų profesijų spektras.

Projekto dalyviams sudaromos kuo geriausios sąlygos: mokymai nemokami, vyks arti namų. Paskaitas skaitys šių sričių profesionalūs dėstytojai. Baigusieji formaliuosius mokymus gaus kvalifikaciją patvirtinantį dokumentą.

Tiems projekto dalyviams, kurie ryšis pradėti savo verslą, dar bus teikiamos nemokamos individualios konsultacijos. Kiekvienam žmogui – ne mažiau kaip 20 valandų. Konsultantai patars, kaip parengti verslo planą ir jį įgyvendinti, lengviau orientuotis verslo aplinkoje, logiškai pagrįsti savo priimamus sprendimus, užtikrinti verslo sėkmę.

Projekto veiklos Radviliškio rajono savivaldybėje jau prasidėjo. Raginame visus skubėti registruotis, nes vietų skaičius yra ribotas. Pasinaudokime proga pakeisti savo gyvenimą.

Daugiau informacijos apie projektą ir mokymus galite sužinoti kreipdamiesi į koordinatorius Aistę Vizbaraitę tel.: 8 673 57650, Sandrą Mikalauskienę tel.: 8 609 98149 arba Arminą Stavginskį tel.: 8 609 97190, el. paštu radviliskis@sikc.lt bei rasti interneto svetainėje www.keiciuveikla.lt.

 

 

Parašykite komentarą