Kairėnų kaimo bendruomenė

Adresas: Kairėnų k.,
LT-82363 Radviliškio r.
mob. tel. +370 650 38 140
el. p. birute.nas@gmail.com

Birutė Našlėnienė,
Kairėnų kaimo bendruomenės pirmininkė

Kairėnai – gyvenvietė Radviliškio rajone, 5 km. į pietus nuo Grinkiškio, Šušvės kairiajame krante. Mūsų kaimo bendruomenė yra Grinkiškio seniūnijoje, Radviliškio raj. Bendruomenė jungia tris kaimus – tai Geručių k., kuriame gyvena 60 gyventojų, Kairėnų k. -120 gyventojų, Kairėnėlių k. – 180 gyventojų. Dauguma kaimo gyventojų yra pagyvenę ir pensijinio amžiaus. Geografine padėtimi esame labai nepatogioje vietoje, nuo rajono centro nutolę net 45 km., pats rajono pakraštys. Neturim jokių architektūrinių paminklų, turizmo sodybų, visas turtas už pusės kilometro nuo kaimo tekanti upė Šušvė. Turim biblioteką, medicinos punktą, šiemet uždarė mokyklą ir paštą, bažnyčia yra Grinkiškio miestelyje už 5 km. Kaimo bendruomenė, kaip visuomeninė organizacija, jau gyvuoja šeši metai, ji įkurta 2003-03-10, jai priklauso 78 nariai. Bendruomenės veiklos tikslai: vienyti Kairėnų ir aplinkinių kaimų gyventojus, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, rūpintis savo kaimo ir jo gyventojų gerove. Ginti gyventojų teises, palaikyti ir plėtoti kaimo infrastruktūrą, plėtoti kaimo kultūrinį ir sportinį gyvenimą.

Bendruomenė yra išsinuomavusi iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos mokykloje esančias patalpas. Parašę LR Žemės ūkio ministerijai projektą Valstybės paramos kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių veiklai remti, gavome finansavimą. Iš projekto lėšų pasikeitėm langus, duris, pasidarėm salės remontą. Dabar salėje rengiame įvairius renginius, šventes, šokame, dainuojame, vaidiname. Teikėme projektą ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijai. Iš gautų lėšų bendruomenės nariams organizavome išvyką į Vilnių, vandens atrakcionų parką „Vichy“, bei aplankėme Belmonto parką. Uždarius kaime pradinę mokyklą jos patalpos, pagal panaudos sutartį iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, 15 metų išsinuomavo  bendruomenė. Bendruomenė planuoja įsirengti šarvojimo salę, žaidimų – sporto kambarį jaunimui.

Patvirtinta Vietos plėtros strategija, kurią kuriant dalyvavo ir mūsų bendruomenė, ji įneš dar daugiau gerų iniciatyvų: pagerės kaimo žmonių gyvenimas, planuojam renovuoti vandentiekį ir kanalizaciją, įsirengti prie upės maudymosi paplūdimį, išsiasfaltuoti kelius, remontuoti bendruomenės patalpas. Nors problemų kaime yra nemažai. Čia gyvena darbštūs, tvarkingi, apsiskaitę ir dvasiškai turtingi žmonės, kurie myli savo žemę ir gimtinę.