Lietuvos ir Lenkijos regionų bendradarbiavimas

Vietos veiklos grupė ,,Radviliškio lyderis” kartu su partneriu Raseinių rajono vietos veiklos grupe „Raseinių krašto bendrija“ įgyvendindama Tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Pietų Mazovija – R/R. kooperacija“, 2015 m. gegužės 7–10 dienomis organizavo tarptautinio bendradarbiavimo konferenciją, apibendrinančia Lietuvos ir Lenkijos regionų bendradarbiavimą vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ veiklos teritorijoje (Lietuvoje).

Konferencijoje dalyvavo trijų vietos veiklos grupių Radviliškio, Raseinių ir Puszcza Kozienicka vietos valdžios atstovai, administracijų darbuotojai, verslininkai ir bendruomenių nariai. Konferencijos dalyviams  VVG „Radviliškio lyderis“ pristatė įgyvendintus projektais pagal vietos plėtros strategiją „Gyvenimo kokybės gerinimas Radviliškio rajono kaimo vietovėse“: Imantų bendruomenės namai, Pakiršinio ir Baisogalos sporto aikštynų įrengimo, verslo projektus Senjorų namai ir Justino Gaidžiūno sporto klubas. Suorganizuota susitikimas su įmonę UAB „Granulita“, kurį gaminą medžio granules. Konferencijos dalyviai lankėsi ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre Pakiršinyje, kur buvo pristatyta centro veikla, rengiami užsiėmimai, edukacinės programos.

Diskusijų popietės metu buvo prisiminti tarptautinio projekto metu vykdytos veiklos, pasidžiaugtą projekto rezultatais. Konferencijos dalyviai pasidalino projekto metu įgyta patirtimi bei žiniomis, papasakojo, kaip įgytas žinias pritaikė.Partneriai iš „Puszcza Kozienicka“ pristatė sukurtą filmą apie jų  veiklos teritorijos gamtovaizdį. Taip pat pristatyta ir sukurtą elektroninė parduotuvė www.kermosiuslitpol.lt. Po diskusijų popietės vyko „Skėmių traktierius“ kulinarinio paveldo pristatymas ir degustacija.

Konferencijos dalyviams pristatytas ir kultūrinis bei turistinis Radviliškio rajono Daugyvenės kultūros istorijos muziejus–draustinis (Burbiškio dvaras). Dalyviai grožėjosi pražydusiomis įvairių rūšių tulpėmis, pasivaikščiojo nuostabaus parko takeliais ir tilteliais, apžiūrėjo dvaro pastatų kompleksą.  skambesio ir žymių Lietuvos ir Latvijos dainininkų, apsipirkti amatininkų ir kulinarinio paveldo mugėje į Burbiškį antrąjį gegužės šeštadienį skubėjo daugybė žmonių.

Daug diskutuota ir apie ateinančio laikotarpio 2014–2020 m. perspektyvas, pasirašyti ketinimo protokolai, susitarta ir ateityje bendradarbiauti ir vykdyti bendras veiklas, vienijant ir apjungiant teritorinių savivaldybių tautodailininkus ir amatininkus, smulkiuosius verslininkus, kaimo turizmo sodybas, parodant gaminamus regionų produktus, prekes amatų mugėse ir konferencijose.

Parašykite komentarą