Poezija ir muzika – iš širdies į širdį

Jau seniai Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ svajojo apie kultūrinius renginius, deja, neturėjo savo namų, kur būtų galėjusi pasikviesti svečių. Dabar  jaukūs ir šilti, nors neįrengti iki galo, namai pradeda intensyvią veiklą.

Sausio 30 dieną Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ namuose vyko poezijos ir muzikos vakaras „Žodžio muzika“.  Renginyje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė  kraštietė Aldona Januševičienė ir bibliotekos namų  muzikavimo grupė „Sidabrinė mėnesiena“, klausytojai iš Baisogalos miestelio ir Sidabravo. Renginio pradžioje„Imantų“ bendruomenės tarybos narė Regina Vaitkevičienė apžvelgė Viešosios bibliotekos ir asmeniškai bibliotekos direktorės svarų  indėlį  į rajono kultūrinį, visuomeninį gyvenimą, ypatingai akcentavo kraštotyrinę veiklą – kaip būdą išsaugoti krašto istoriją ateinančioms kartoms.  Bendruomenės  pirmininkas Rimantas Vaitkevičius supažindino su gera naujiena – laikraščiuose pasirodžiusia žinia, kad  Lietuvos nacionalinėsMartyno Mažvydo bibliotekos Bibliotekininkystės centras, įvertinęs 60 Respublikos bibliotekų veiklą pagal keturis rodiklius: teikiamas paslaugas, naudojimąsi biblioteka, veiksmingumą ir plėtrą, Radviliškio rajono savivaldybės Viešąją biblioteką pripažino viena geriausių šalyje. Jos vertinimo indeksas –trys žvaigždutės iš keturių galimų. Sveikindamas direktorę su pelnytu jos vadovaujamos įstaigos veiklos įvertinimu, bendruomenės pirmininkas įteikė jai baisogalietės tautodailininkės Bronės Žundienės keramikos dirbinį  ir linkėjo pasiekti patį aukščiausią įvertinimą, kurio, imantiškių nuomone, biblioteka tikrai verta. Dėkodama už sveikinimus, A. Januševičienė patikino, kad gausi rajono bibliotekininkų šeima džiaugiasi patekusi į „auksinę grupę“, ir pabrėžė, jog pradedant naujus darbo metus, toks aukštas įvertinimas nuteikia gana pakiliai ir entuziastingai.

A. Januševičienė apžvelgė bibliotekos veiklos sritis, pristatė klausytojams bibliotekos leidinį „Paversmiuos“, skirtą rajono kūrėjams.

Gausiai susirinkusiems žiūrovams  savo eilėraščius  skaitė  vilnietė poetė Monika Nijolė Zdanienė, skambėjo moterų ansamblio dalyvės Laimos Vaičiulytės, „Imantų“  bendruomenės narių skaitomos eilės.

Susirinkusiesiems koncertavo Viešosios bibliotekos namų muzikavimo grupė „Sidabrinė mėnesiena“ (vadovė Vilma Merkytė). Moterys  pradžiugino klausytojus jautriai atliekamais romansais ir nusipelnė gausių aplodismentų ir gėlių.

Visus maloniai nuteikė kamerinė renginio aplinka. Sujaudino Viešosios bibliotekos direktorės A. Januševičienės dėmesys ir gražūs žodžiai savo auklėtojai – renginyje dalyvavusiai Baisogalos gimnazijos buvusiai ilgametei mokytojai Aldonai Damanauskienei. Paaiškėjo, kad renginyje dalyvauja net penki buvę A.Damanauskienės mokiniai, kurie savo mokytojai negailėjo gražių padėkos žodžių.

Pasibaigus vakaro programai, renginio dalyviai apžiūrėjo antrame bendruomenės aukšte eksponuojamą gražiadarbių darbų parodą.

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ informacija

Parašykite komentarą