Prieš Velykas – kiaušinių marginimo pamokos

„Imantų“ bendruomenės namuose vyko edukacinis užsiėmimas „Kiaušinių marginimas vašku“, kurį vedė tradicinių amatų meistrė kaunietė Sigita Grigaliūnienė. Renginio metu gausiai susirinkę klausytojai buvo supažindinti su Velykų papročiais ir tradicijomis.

S. Grigaliūnienė patarė nenaudoti pirktinių dažų kiaušiniams marginti, o siūlė pasitelkti liaudies išbandytas priemones – papasakojo, kurie augalai tinka dažyti ir kokiomis spalvomis jais galima numarginti kiaušinius, po to mokė, kaip paruošti augalinę žaliavą. Plačiai buvo aptarta kiaušinių marginimo vašku technologija. Vėliau vyko praktinis užsiėmimas – kiaušinių marginimas vašku.

Užsiėmime dalyvavo ne tik bendruomenės nariai, bet ir atvykusieji iš Palonų, Minaičių kaimų bei grupė Baisogalos jaunųjų šaulių, vadovaujamų Rimanto Narbučio.

Kiaušinius marginti mokėsi įvairaus amžiaus renginio dalyviai. Jauniausiam margintojui buvo 12 metų, vyriausiam – per 70. Visi turėjo galimybę numarginti atsineštus kiaušinius dviem spalvomis. Renginio pabaigoje tradicinių amatų meistrė S. Grigaliūnienė kiekvienam renginio dalyviui įteikė po atmintinę su marginimo raštų pavyzdžiais bei edukacine medžiaga,  po padėkos raštą ir palinkėjo kiaušinių marginimo amatą puoselėti šeimose.

Parašykite komentarą