logobend

Projektas „Ateitis mūsų rankose” bendruomenės gyvenimą daro spalvingesnį

Miežaičių  kaimo bendruomenė įgyvendina  vietos projektą „ Ateitis mūsų rankose“ (projekto Nr. RADV-LEADER-6B-JKS-4-3) pagal „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategiją 2016-2023 m.“. Projekto įgyvendinimas dar tik įsibėgėja, bet jau galime pasidžiaugti jo teikiama nauda. Už gautas lėšas įsigijome vejos pjovimo traktorių, kuris išsprendė žolės pjovimo problemas. Mūsų viešoji erdvė dabar  tvarkinga, o tvarkinga aplinka skatina ne tik vaikus, jaunimą, bet ir kitus kaimo gyventojus dalyvauti bendruomenės veikloje. Nusipirkome lauko baldus, kuriuos naudojame vilnos vėlimo užsiėmimų metu. Turime lauko palapinę, kurią skleisime artėjančios Valstybės dienos minėjimo proga ir vaikų dienos vasaros stovyklos metu. Įsigijome du 6 m. stiklaplasčio vėliavų stiebus.

Pas mus biblioteka uždaryta  seniai, bet  buvo paliktos knygos, kurių neturėjome kur sudėti.  Už gautas  lėšų,  įsigijome  naują lentyną knygoms sudėti. Įrengėme nedidelę bibliotekėlę, kurioje gyventojai galės pasiimti knygų.

Įgyvendinamos projekto veiklos prisideda prie gyvenimiškos patirties perdavimo jaunimui, siejant veiklą su darbo kultūros ugdymu. Turėjome prisirinkę gėlių sėklų, jas pasėjome kartu su bendruomenės vaikais ir paaugliais. Išaugintas gėles kartu su vaikais pasodinome prie bendruomenės namų. Vasaros stovyklų metu mokysime vaikus ir paauglius jas prižiūrėti. Tai ugdys darbo kultūrą, nes ką vaikai pasodins patys, tą jie labiau saugos ir vertins. Manome, kad įgyvendinamas projektas prisideda ir prie savanoriškų iniciatyvų atsiradimo. Miežaičių kaimo vyrai, paskatinti aktyvaus kaimo gyventojo Svajūno Simaičio, sutvarkė aplinką prie kaime esančios maudyklos, o jaunimas, niekieno neraginamas,  ruošiasi sutvarkyti krepšinio aikštelę.

Prieš rašant projektą esame kelis kartus  diskutavę  su bendruomenės žmonėmis. Supratome, kad jie norėtų dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Projekto ,,Ateitis mūsų rankose“  dėka  galime   pasiūlyti vilnos vėlimo užsiėmimus. Neturime bendruomenėje mokančių velti vilną, todėl mums talkina   profesionali vilnos vėlimo technologė, dizainerė Žavinta Audickienė.  Savo darbą puikiai išmananti profesionalė sugeba sudominti dalyves, suteikia  profesionalių žinių. Vilnos kelią pradėjome nuo pažinties su vilnos rūšimis, sužinojome kas yra karšinys, o kas sluoksna. Vėlėme sages, karoliukus, pirštines, dekoravome gaminius įvairiais pluoštais. Jau nuo pirmų užsiėmimų supratome, kad veliant vilną būtina kantrybė, tačiau kartu tai yra ir puiki terapija, nes veliant  vieniems pavyksta išlieti susikaupusias emocijas, kitiems atsipalaiduoti. Užsiėmimai stiprina tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Į užsiėmimus pavyko įtraukti daugiavaikes šeimas, senjorus, socialiai remiamus kaimo gyventojus. Bandome užmegzti naujus socialinius ryšius su kaimynine Minaičių kaimo bendruomene. Džiugu, kad ir šios bendruomenės atstovai, paraginti bendruomenės pirmininkės M. Trinkienės įsijungė į užsiėmimus. Tikimės ateityje sulaukti daugiau dalyvių. Viso bus organizuoti aštuoni vilnos vėlimo užsiėmimai.

Džiaugiamės šiuo projektu, nes jis  prisideda  prie mūsų  iniciatyvų, kurių dėka galime padovanoti bendruomenės žmonėms  įsimintinas veiklas. Projektas padeda aktyvinti  kaimo bendruomenes, įtraukiant jaunimą į bendruomenės gyvenimą, ugdant jaunų žmonių pareigingumą, atsakomybę ir savanorišką veiklą.

Lina Dikavičienė, Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė