Skėmiuose studentai

 Skėmių kaimo bendruomenė kaip partneriai su seniūnija , pramogų ir šokių sale, mokykla, biblioteka ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis organizuoja ir dalyvauja  tradiciniuose kultūros, sporto renginiuose, akcijose, konkursuose, seminaruose. Ypač daug renginių vyksta pagal projektinę veiklą, kuri yra gana plati ir įvairi, skatinanti aktyvumą, užimtumą ir verslumą.

 Vienas iš Skėmių kaimo vizijos plėtros  veiklų – Teminių kaimų vystymo projektas „Dirbk Skėmiams“ pagal  kurį kuriamas Skėmių Traktierius,  mokomasi rankdarbių, gaminti maistą , kepti duoną, kaip auginti , perdirbti ir parduoti vaisius, uogas, daržoves ir t.t. daug išvykų po Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos teminius kaimus. Pagal Šveicarijos fondo finansuojamą projektą rengiamos Javo kelionės , Medaus ir Meduolių kepimo edukacinės programos.

Skėmiuose siekiant grąžinti Skėmių aplinką, suprojektuoti Skėmių aplinkos  įvaizdį ir pritaikyti prie kuriamo Traktieriaus buvo surengta mini KTU architektūros ir kraštotvarkos katedros studentų – architektų stovykla, kurie paskui  pristatė savo 3 dienų darbą skėmiečiams….

Žmonių saugumui užtikrinti pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“ skėmiuose  vyksta  saugaus eismo renginių ciklas, todėl svečiams – studentams ir skėmiečiams  buvo išdalintos šviesą atspindinčios priemonės – atšvaitai paskatino juos susimąstyti ir atkreipti dėmesį  į  visapusišką saugios aplinkos kūrimą.

Tarybos narė Regina Dambrauskienė

Parašykite komentarą