Susitikimas Su Nomeda Marčėnaite

Vėriškių bendruomenėje spalio-gruodžio mėn. vykdomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas bendruomeninių organizacijų projektų, skirtų šių organizacijų socialinei veiklai palaikyti ir plėtoti projektas. Šiuo projektu vėriškiečiai  siekia supažindinti žmones ir skleisti  žinią visiems, kurie neabejingi vaikų globai ir įvaikinimui, apie esamą situaciją Lietuvoje. LR Konstitucijoje sakoma, kad vaikas turi teisę augti savo šeimoje, kad vaikas būtų saugus, kad šeimoje jaustų meilę, laimę ir supratimą. Vaikui, reikia ypatingos apsaugos ir priežiūros, taip pat atitinkamos teisinės apsaugos tiek iki gimimo, tiek ir po jo. Surasti vaikams globėjus ar įtėvius, kartais atrodo neįmanoma misija. Globėjais gali tapti įvairūs žmonės: vedę, vieniši, išsiskyrę, našliai. Tai žmonės nuo 21 iki 65 metų amžiaus ir turintys visapusiškas sąlygas priimti vaiką į savo namus. Mes esame tauta, kuri kažkodėl nesugebame auginti savo vaikų.  Atrodo suprantame, kad užaugęs vaikas globos namuose gali kartoti tą patį. Mūsų gyvenimas susidėlioja ne iš knygučių, o iš to ką savo šeimoje matome.

Vykdydami šį projektą patiriame labai daug gerų emocijų. Džiaugiamės, kad  projekte turėjo galimybę sudalyvauti ne tik vėriškiečiai bet ir atstovai iš Miežaičių, Šaukoto, Skemių, Kunigiškių bendruomenių.

Projekte labai geranoriškai sutiko dalyvauti ir pirmoji geros valios žmogaus teisių ambasadorė,Nomeda Marčėnaitė. N. Marčėnaitė jau daugelį metų  aktyviai  domisi tėvų globos netekusių vaikų  problemomis bei savo gyvenimo pavyzdžiu demonstruoja pagarbos žmogaus teisėms svarbą.

Tai buvo susitikimas kurio netgi negalima žodžiais apsakyti, o įspūdžiai išliks dar ilgam. Nomeda kalbėjo apie save ir savo šeimą, apie vaikų globos namus. Tai buvo pavyzdžiai, kurie tarytum mums visiems žinomi ir nelabai….Tai buvo pasakojimas ką išgyvena žmogus susidurdamas su mūsų Lietuvos Respublikos įstatymais. Mes iš jos gavome neįkainuojamas žinias. Jos žodžiai :”Aš esu emocionali, linkusi sukrauti sau daugybę galvosūkių, ieškau sprendimų, atsakymų”, privertė mus labai atsakingai žiūrėti į projekto tęstinumą. Žinodami, kad Lietuvoje kasmet apie 3000 vaikų tampa beglobiais, esame suinteresuoti, kad kuo daugiau jų rastų sau namus. Susitikimas su Nomeda vyko žymiai ilgiau nei buvo planuotą, vis kilo naujų klausimų į kuriuos nuoširdaus pokalbio metu buvo ieškomi atsakymai. Ne kartą Nomedos akyse žibėjo ašaros o susitikimo dalyviai rodos negalėjo patikėti, kad kartais neįmanomi darbai yra labai paprastai padaromi, tik reikia labai norėti ir to siekti. 

Vėriškių bendruomenės valdybos narė,

Birutė Mickaitienė

Parašykite komentarą