Svarbiausia – žmogaus saugumas

Šiandien itin aktualios eismo saugumo problemos. Nors Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ yra tolėliau nuo judraus kelio, bet šiame mobiliame amžiuje kiekvienas pilietis yra aktyvus eismo dalyvis. Tad bendruomenė džiaugiasi galėdama  jau antrus metus dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vykdomame projekte – konkurse  „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį koordinuoja Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. „Imantai“, dalyvaudami projekte,  jau  įvykdė porą suplanuotų renginių.

2015 m. balnadžio 9 d. Susitikta su pareigūnais

Vienas jų – susitikimas su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais: Aivaru Kardašium, Lina Laužadiene, Šiaulių apygardos Probacijos tarnybos Probacijos skyriaus specialiste Vilma Banevičiene bei Psichikos sveikatos centro socialiniu darbuotoju Vytautu Mikalausku.

Į informacinio-prevencinio pobūdžio susitikimą-diskusiją, kaip visuomet, susirinko gausus būrys Baisogalos priestočio gyventojų. Susitikimą pradėjo Vytautas Mikalauskas, kuris kalbėjo apie žalingus įpročius ir jų žalą žmonių sveikatai bei tarpusavio santykiams. Jis apsistojo ties viena rimčiausių šiandienos problemų – alkoholizmu ir atskleidė socialines, biologines bei psichologines šio reiškinio priežastis. Pabrėžė ir tai, kad alkoholis yra viena iš skaudžių eismo įvykių kelyje priežasčių. V. Mikalauskas apžvelgė ir prevencines priemones, užkertančias kelią šiam paplitusiam blogiui.

Probacijos specialistė Vilma Banevičienė pristatė susirinkusiesiems Probacijos skyriaus veiklą, supažindino su nuteistųjų integracijos procesu, akcentavo, kad tarnyba glaudžiai bendradarbiauja su Anoniminių alkoholikų draugija, policija. Anot lektorės, integracijos procese  itin naudingas. mediacijos taikymas, t.y.procesas, kuriame dalyvauja nusikaltėlis, nukentėjęs asmuo ir bendruomenė. Tokiu būdu siekiama surasti problemos sprendimo būdą. Dar viena naujovė, skatinanti  nusikaltusių asmenų elgesio pokyčius, –  savanorių įtraukimas į veiklą. Kaip teigė V. Banevičienė, pastaruoja metu savanoriauja Psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Vytautas Mikalauskas.

Bendruomenės pareigūnas Aivaras Kardašius apžvelgė saugaus eismo situaciją Radviliškio rajone ir konstatavo, jog padėtis kelia susirūpinimą. Anot pareigūno, absoliuti dauguma nelaimių kelyje įvyksta dėl pačių gyventojų kaltės. Pagrindinės priežastys: girtavimas, nenoras nešioti liemenes, dėvėti atšvaitus, dviratininkų neatsakingumas. A. Kardašius akcentavo: gyventojai turi suprasti, kad visa yra daroma dėl jų pačių saugumo,  ir paklusti reikalavimams. Be to, pageidavo, kad žmonės nebūtų abejingi, praneštų policijai apie pastebėtus pažeidimus.

Renginio pabaigoje susirinkusieji pateikė svečiams daug klausimų dėl saugaus eismo reikalavimų, komentavo kai kuriuos policininkų veiksmus, iškėlė, jų nuomone, taisytinų dalykų, polemizavo.

Ir pasibaigus renginiui žmonės neskubėjo skirstytis, aptarinėjo su svečiais asmenines problemas, tarėsi įvairiais klausimais.

 

Parašykite komentarą