Verslumo skatinimas kaimo vietovėse – vakar, šiandien ir rytoj

 

Radviliškio rajono kaimo bendruomenės, prancūzai iš Saint Seine l’Abbaye kantono ir latviai iš Vietos veiklos grupės „Baldonės partnerystės“ dalyvavo Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ suorganizuotoje konferencijoje apie verslumo skatinimą kaimo vietovėse „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse – vakar, šiandien ir rytoj“. Joje kalbėta apie kaimo žmonių verslumo skatinimą, naudojantis inovatyviais verslo sprendimais, didinant kaime gaminamų produktų pridėtinę vertę bei ieškant naujų, modernių reklamos ir realizacijos šaltinių vietos produkcijai.

Į konferenciją kvietė improvizuota amatininkų mugė. Skverelyje prieš Radviliškio miesto kultūros centrą pačių sukurtus dirbinius iš popieriaus, veltinio, medžio, karoliukų, mezginius, nėrinius, siuvinėtus paveikslus, rankų darbo papuošalus rodė, naminiu medumi ir sūriais vaišino Šniūraičių, Karčemų, Mankiškių, Kunigiškių, Kutiškių, Papušynio, Palonų, Alksniupių, Kairėnų, Aukštelkų, Pavartyčių, Šiaulėnų, kitų bendruomenių atstovai.

Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Jis teigė, kad Radviliškio rajono savivaldybė skatins tarptautinį aktyvų kaimo amatininkų bendradarbiavimą.

Projekto koordinatorius Marius Kairys kalbėjo apie intensyvaus verslo skatinimą kaime. Pasak jo, partnerystės programa skatins vietos gyventojus imtis verslo, puoselėti tradicinius amatus. Planuojama, kad radviliškiečiai kartu su partneriais iš Latvijos ir Prancūzijos skatins kaimo verslininkus bei amatininkus bendrauti tarpusavyje. Ateityje planuojama rengti bendras muges, leisti bendrus kaimo amatininkų katalogus, sukurti elektroninę parduotuvę kaimo amatininkų produkcijai populiarinti ir platinti. Pasak Mariaus Kairio, įgyvendinus projektą, kaimo bendruomenės supažins su elektroninės prekybos galimybėmis, jiems bus sudaryta galimybė pristatyti savo parduodamą produkciją tarptautinėje erdvėje.

Saint-Seine-L’Abbaye kantono Cote-d’Or departamento prezidentės Catherine Louis kalbėjo, kad labai džiaugėsi galėdami sudalyvauti konferencijoje ir susipažinti su būsimais partneriais iš Latvijos. Pasak Catherine Louis, rengiamas Tarptautinio bendradarbiavimo projektas, padidins kaimo verslumo skatinimą, naujų problemų sprendimą bei apsikeitimą gerąją patirtimi tarp  Lietuvos, Latvijos ir Prancūzijos.

Vietosveiklosgrupės„Baldonespartnerystė“pirmininkėIneseLagzdina, teigė, kad jų norai, dėl Tarptautinio bendradarbiavimo projekto, sutapo su VVG „Radviliškio lyderis“ ir Prancūzijos partneriais, džiaugėsi galėdami prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Kaimo žmonių verslumo skatinimas labai aktuali problemą yra ir jų regione Latvijoje. Užimtumo augimas kaimo vietovėse, skatins kaimo žmonių verslumo ugdymą ir puoselės tradicinius amatus.

Konferencijos metu buvo pristatyta ir etnokultūrinė edukacinė programa, kurios metu konferencijos dalyviai buvo supažindinti ir pakviesti aktyviai dalyvauti: šokti Lietuvių liaudies tradicinius šokius bei žaisti žaidimus.

Konferencija organizuota įgyvendinant projektą „VVG ir potencialių vietos projektų vykdytojų gebėjimų ugdymas ir aktyvumo skatinimas vietos plėtros strategijos įgyvendinimui“  pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Parama VVG veiklai, įgūdžiams įgyti ir aktyviai pritaikyti“ veiklos sričių „Parama vietos plėtros strategiją įgyvendinantiems asmenims mokyti, konsultuoti“ ir  „Parama potencialių vietos projektų vykdytojų, esančių VVG teritorijoje, aktyvumui skatinti“.

 

Parašykite komentarą