Skėmių kaimo bendruomenė

Adresas: Skėmių k., 
LT-82028 Radviliškio r.
mob. tel. +370 614  72 116
el. p. sliosbirute@gmail.com

Čia Dotnuvėlė teka
Čia Skėmiai, čia miškai,
Ir viskas rodos šneka
Pabūk, nors laikinai!

(Laura Černiauskaitė)

Birutė Sliosorienė,
Skėmių kaimo bendruomenės pirmininkė

Radviliškio rajone esanti Skėmių kaimo bendruomenė – viena seniausių rajone, išaugusi iš dvejus metus iki tol veikusio Lietuvos ūkininkių draugijos skyriaus. Supratom, kad kuo daugiau mūsų – tuo mes stipresni, kad savimi, savo kaimo žmonėmis, turime rūpintis patys, todėl 2000 m. gegužės 26 d. įregistruota kaimo bendruomenė. Skėmių bendruomenė – tai Skėmių kaimas ir aplinkiniai kaimeliai su vienkiemiais. Į bendruomenės veiklą įsijungęs ir kaimo jaunimas.

Šiandien sunkiai suskaičiuojam visus įgyvendintus projektus. Iš SAPARD'o bendruomenė gavo beveik 1 milijoną litų, už kuriuos buvo nutiestos naujos vandens trasos kitapus Dotnuvėlės upelio gyvenantiems skėmiečiams, atnaujintos senosios. Gavę finansavimo projektui iš Tarptautinės jaunimo bendradarbiavimo agentūros įsigijome sportinį inventorių, biliardo stalą, filmavimo įrangą, muzikinį centrą. Kanados ambasada skyrė bendruomenei lėšų, už kuriuos nusipirkome virtuvės įrangą, indų, baldų, o iš žmonių paaukotų lėšų sumūrijome jaukų židinį, padedant rėmėjams ir bendruomenės nariams, įrengta virtuvę–svetainė. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas mūsų bendruomenės vaikų dienos centras veikia nuo 2006 m., kurio tikslas spręsti socialines problemas, susijusias su vaikų nepriežiūra, ugdymu. ŽŪM finansuotų projektų suremontuotoje bendruomenės salėje ir įrengtoje scenoje, tradiciškai kiekvienais metais per Velykas rengiami vaidinimai, kuriuose vaidina kaimo aktoriai, gegužės vakarais vyksta gegužinės pamaldos.

Iš Anglų bendruomenės fondo gavus paramą, Skėmių kaimą aplankė žinoma šalies žolininkė J. Balvočiūtė, skėmietė J. Stankienė taip susidomėjo vaistažolėmis bei arbatomis iš žolelių, todėl dabar pačios surinktais ir sudžiovintais arbatų mišiniais neapsieina nė vienas bendruomenės susibūrimas. Bendruomenės nariai mokėsi kompiuterinio raštingumo, verslumo pradmenų, lankė anglų kalbos bei gydomosios makštos–jogos užsiėmimus, važiavo į Lenkiją susipažinti su netradiciniais kaimo verslais, mokėsi kepti sveikuolišką duoną ir tortus. Bendros problemos ir jų sprendimas labiausiai stiprina bendruomenę. Kiekvienas atskirai – esame tik lašelis, o dirbdami kartu – mes tampame galinga jūra.