Akcija „Ar nešioji atšvaitą ?“

Radviliškio rajono Skėmių kaimo bendruomenė įgyvendindama projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, organizavo akciją „Ar nešioji atšvaitą ?“ Akcijos metu ieškojome atsakymų į šiuos klausimus: Ar visi nešioja atšvaitus ir liemenes? Kokių formų atšvaitai populiariausi?

Akcijos tikslas – patikrinti kaip nešiojami per šešis metus projektų metu išdalinti atšvaitai, kitos šviesą atspindinčios priemonės, bei dar kartą paskatinti juos nešioti. Populiariausi yra pakabinami atšvaitai, nešiojami ant rankinių ir kuprinių. Patikrinus mokykloje pradinukus iš 25 tik keli vaikai neturėjo atšvaito ant kuprinių. Pradinukai atšvaitus buvo pametę ar jiems buvo nutrūkęs dirželis. Labai mus nudžiugino ant sienos iškabinti jų pačių piešti kelio ženklai. Dienos centro vaikai atšvaitus turėjo pritvirtintus prie kuprinių. Vyresniųjų tarpe populiarūs ant rankų nešiojami atšvaitai, visi sutikti dviratininkai buvo atsakingi jie važiavo su liemenėmis. Akcijos metu paaiškėjo, kad saugiausi mūsų bendruomenėje – moksleiviai.

Smagu, kad visiems, kas dar neturėjo šviesą atspindinčių priemonių, galėjome įteikti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gautas priemones.

Regina Dambrauskienė,

Skėmių bendruomenės tarybos narė