Ar saugus kelias į mokyklą?

Rugsėjo 10 dieną Baisogalos bendruomenė vykdė saugaus eismo renginį ,,Mano kelias į mokyklą“. Mūsų užduotis buvo – stebėti, kaip Baisogalos gimnazijos mokiniai ryte keliauja į mokyklą.

Pasirinkome dvi  ypač rizikingas vietas: ties gimnazija ir  Beržų gatvės kirtimas – tad ir įkūrėme du postus, kuriuose nuo 7 val. iki 8 val. budėjo Baisogalos bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, policijos darbuotojas Renatas Zdanavičius, bendruomenės tarybos narys Zigmas Čelkevičius, bibliotekininkė Viktorija Golcienė ir kultūros darbuotoja Virginija Simonavičienė. Toks postų išdėstymas buvo tikslinis, nes pastebėjome, kad čia reikalinga pažymėti perėjas. Beržų gatvę ties 4 namu kerta ne tik mokiniai ir mokytojai einantys į gimnaziją, bet ir Beržų kvartalo gyventojai einantys į autobusų stotelę, pėstute ar dviračiais keliaujantys į sodų bendrijas, norintys pasiekti Baisogalos Priestotį. (Apie 300 gyventojų). Pėsčiųjų taku pasiekus Mokyklos gatvę ties gimnazija, eismo dalyviai ,,neranda“ perėjos, o ties sankryža esančią perėją pasiekti nėra saugu.

Tikime, kad rizikos vietose pažymėjus perėjas, eismo dalyviai Baisogalos miestelyje jaustųsi žymiai saugiau ir sumažėtų nelaimingų įvykių tikimybė. Baisogalos bendruomenės taryba, aptarusi šį saugaus eismo renginį ir stebėjimų išvadas, kreipsis į Radviliškio rajono savivaldybės saugaus eismo komisiją dėl naujų perėjų Baisogalos miestelyje pažymėjimo.

Manome, kad mūsų siekį palaikys ir automobilių kelių direkcija – ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2013“ projekto organizatoriai.

 Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą Vilija Kaščionienė

Beržų gatve per valandą pravažiavo 45 automobiliai, o pėsčiųjų perėjos nėra. Foto V. Glocienės

Perėja tik tolumoje, o ją pasiekti nesaugu. Foto R. Zdanavičiaus

Pėsčiųjų takų atėję mokiniai, gatvę kerta rizikuodami, nes nėra pėsčiųjų perėjos. Foto R. Zdanavičiaus

Žinau, kad reikia eiti per perėją, bet jos niekur nėra ir visi Beržų kvartalo gyventojai rizikuoja.

Foto V. Glocienės

Parašykite komentarą