LR Seimo paskelbti ir Vėriškių bendruomenės aktyviai sutikti sveikatinimo metai eina į pabaigą

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Radviliškio rajono savivaldybės finansuoti projektai vykdomi Vėriškių bendruomenėje, sulaukę nemažo žmonių susidomėjimo, jau skaičiuoja paskutines veiklas.

Šių projektų tikslas – pateikti priemones ir būdus gyventojams, kad galėtų pasirinkti, kas labiausiai skatina sveikos gyvensenos, saugios aplinkos kūrimą bendruomenėje, fizinę, emocinę ir dvasinę gerovę. Didžiausi teigiami pokyčiai pasiekiami, kai į savęs tobulinimo procesą įjungiame visą savo esybę – protą, kūną ir dvasią. Todėl veiklos buvo įvairios, prieinamos, suprantamos. Bendruomenėje svečiavosi  ir savo patirtimi dalinosi jogos mokytojas Vyrenijus Andrijauskas, šiaurietiško ėjimo instruktorius Laimontas Rakauskas, garbės donoras Sigitas Šveckus, aromoterapijos specialistai, „Sveiko maisto virtuvės šeimininkės“. Turėjome galimybę išvykti į sveikatinimo kelionę, plaukėme baidarėmis Nemuno upe, žygiavome pėsčiomis ir dviračiais. Suprasdami, kad geresnė prevencijos priemonė pamatyti, o ne išgirsti, vykome į Šiaulių patologinės anatomijos muziejų, kur buvo surengta virš valandos trūkusi edukacinė priemonė alkoholio ir tabako vartojimo pasėkmėms pamatyti ir suprasti. Į kelionę vykome su savo socialiniais partneriais projekte, Šeduvos gimnazijos moksleiviais. Kelionės metu buvo galimybė patikrinti savo žinias apie sveikatą, sveiką gyvenseną, žaligus įpročius. Aktyviausi moksleiviai – paskatinti  dovanėlėmis. Šeduvos seniūnijos dėka, Šeduvoje vyko praktinis sveikatos patikrinimas inovacinėmis priemonėmis, kurias pristatė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Koriznaitė. Susitikimo metu buvo kalbama apie alkoholio, nikotino bei narkotinių medžiagų vartojimo prevencija, sveikatos išsaugojimą.

Įvertinant daugelio mūsų gyvenimo būdą, gera savijauta ir sveikata – retai išgirstama frazė pokalbiuose.  Todėl ir ateityje didinsime  žmonių supratimą, kad nepakeitus gyvenimo būdo ir sąlygų  kuriose gyvename iš pagrindų, medicina gali būti bejėgė padėti. Labai svarbu žmonėms formuoti tinkamas nuostatas ir išugdyti sveiko gyvenimo įgūdžius, kurie padėtų atsakingai rūpintis savo sveikata  ir sveikos  aplinkos  kūrimu vietovėje kurioje gyvename.

Be abejo, žmonės iš žiniasklaidos, interneto, individualių pokalbių  daug sužino apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą, apie sveiką gyvenseną. Deja, nepakanka vien žinoti, kas naudinga, o kas žalinga. Reikalinga formuoti žmonių atsakingumą už savo sveikatą ir privalėjimą suprasti, jog norėdamas nepabloginti gyvenimo kokybės, kiekvienas žmogus privalo laikytis tam tikrų holistinių gyvensenos principų: racionaliai maitintis, stiprinti fizines ir psichikos galias, būti fiziškai aktyvus, atsisakyti žalingų įpročių. Sveikos gyvensenos propagavimas  turi būti nuoseklus ir tikslingai planuojamas. Todėl planuojame kad, sveikatinimo veiklos tęstųsi ir ateityje.

Vėriškių bendruomenės informacija

Parašykite komentarą