Atšvaitas – ne suvenyras

Spalio 3 d. Baisogalos  bendruomenė vykdė dešimtąjį saugaus eismo renginį ir pakvietė mokyklos – darželio ikimokyklinės grupės vaikus į kelionę. Renginio tikslas – saugus kelias į miestelio biblioteką, kuri įsikūrusi Baisogalos kultūros namuose. Bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, auklėtoja Virginija Simonavičienė ir bibliotekininkė Rita Mameniškienė ne tik lydėjo vaikus saugiausiu maršrutu, bet ir aiškino, kaip saugiai eiti per perėją, kaip pereiti gatvę, kurioje nėra pažymėta perėja.

Būsimus bibliotekos lankytojus pasitiko bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė, kuriai vaikai ir papasakojo apie saugią kelionę. O bibliotekininkė parodė filmuką, kuriame apie gatvės perėjimą pasakoja šuniukas Amsis. Ikimokyklinukams buvo smagu, kad jie žinojo visus atsakymus į Amsio klausimus. Po nuotaikingo filmuko laukė komandinis darbelis – dėlionių varžytuvės –  saugokime vieni kitus kelyje. Pavyko puikiai.

Vaikai džiaugėsi saugaus eismo priemonėmis, kurias skiria projekto organizatoriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir vykdytojai – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. O priemones dėliones, liniuotes–tvarkaraščius ir juostinius atšvaitus padalijo bendruomenės pirmininkas, primindamas, kad gautas atšvaitas nėra suvenyras laikomas lentynoje, o kasdienė eismo dalyvio saugos priemonė, padedanti įgyvendinti siekiamybę ,,Būk matomas kelyje“.

Vilija Kaščionienė                                                                                                                                                                                                                                               Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už saugaus eismo projekto įgyvendinimą

Perėjos nėra – reikia būti itin atidiems. Foto V. Simonavičienės

Saugiai elgiamės perėjoje. Foto V. Simonavičienės

Šiandien sužinojome daug naujos. Foto A. Žižniauskienės

Atšvaitas – ne suvenyras, o saugaus eismo priemonė. Foto A. Radžiūno

Parašykite komentarą