Vienuoliktasis Baisogaliečių saugaus eismo renginys

Baisogalos bendruomenė, dalyvaudama Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo Ministerijos organizuojamame saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse–2013“, nutarė pasidomėti, kaip vyksta moksleivių pavėžėjimas. Į Baisogalos gimnaziją ir mokyklą-darželį vaikai ir moksleiviai yra atvežami šešiais reisais. Šešiais skirtingais maršrutais gimnaziją pasiekia 200 mokinių, t. y. pusė visų besimokančių. Į mokyklą–darželį atvyksta 54 vaikai ir moksleiviai. Tai sudaro virš 40 procentų besimokančiųjų.

Renginio tikslai: a) stebėti, kaip vairuotojai laikosi pavėžėjimo grafiko, ar sustoja tam skirtose vietose, kaip sulaipinami ir išlaipinami mokiniai, ar užtenka sėdimų vietų; b) stebėti kaip mokiniai laikosi saugaus eismo taisyklių, ateidami į sustojimo vietas, ar segi atšvaitus, ar turi kitas saugaus eismo priemones, ar saugiai elgiasi sustojimo aikštelėse ir įlipdami į transporto priemones.

Vykdant šį renginį, partneriais buvo Baisogalos gimnazija, mokykla–darželis ir Baisogalos šaulių kuopa.

Spalio mėn. 22 d. Baisogalos bendruomenės tarybos, gimnazijos, mokyklos–darželio ir šaulių kuopos atstovai vyko pagal maršrutus: mokyklinio autobusiuko Baisogala–Šilaliukai–Baisogala (du reisai), UAB ,,EMTRA“ autobuso Baisogala–Gudžiūnai–Baisogala (vienas reisas), o ŽŪB ,,VAINIŪNŲ AGROSERVISAS“ (du reisai) stebėta situacija, įlaipinimas Pakiršinio stotelėje 7 val. 15 min. ir įlaipinimas Pakiršinio centre 7 val. 45 min.

Pastebėjimai:

1. Mandagūs ir paslaugūs vairuotojai. Nors šis ,,reidas“ vežėjams buvo netikėtas, tačiau visi vairuotojai reagavo dalykiškai ir profesionaliai;

2. Visais maršrutais atvykimas ir išvykimas  vyko pagal grafikus;

3. Vaikų įlaipinimas ar išlaipinimas vyko autobusų stotelėse arba tam pritaikytose vietose. Deja, tą rytą buvo apšviesta tik Skėmių (prie kelio Kėdainiai – Šiauliai) autobusų stotelė;

4.  Stoteles vaikai pasiekia gana saugiai. Pvz. į Pašakių stotelę vaikai ateina pėsčiųjų takeliais. Kai kurie pradinukai palydimi tėvelių. Pavojingiausia – Skamaičių vaikams pasiekti stotelę. Jiems reikia kirsti kelią Kėdainiai – Šiauliai.

5. Stebėjimo rytą beveik visi važiuojantys pradinių klasių mokiniai turėjo atšvaitus, Skamaičiuose įlipantys vaikai (jie kerta pagrindinį kelią)  buvo su liemenėmis. Pašakių mokiniai turėjo prožektorius. Tačiau gimnazijos moksleiviai, ypač važiuojantys Pakiršinio maršrutu, beveik visi buvo be atšvaitų.

6. Visais maršrutais vykstančiuose autobusuose, išskyrus iš Pakiršinio 7 val. 45 min.,  užteko sėdimų vietų.

Spalio mėn. 22 d. rytą ne tik buvo stebima situacija, bet ir pasikalbėta su mokiniais apie atšvaitų segėjimo svarbą, apie drausmingą elgesį, laukiant autobuso.

Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą Vilija Kaščionienė

Mes ne tik su atšvaitais, bet ir liemenėmis. Foto K. Danilevičiaus

Nors stotelė ir neapšviesta, bet mes su atšvaitais. Foto K. Danilevičiaus

Į autobusą lipame tvarkingai. Foto K. Danilevičiaus

Mes drausmingai sulipame į autobusiuką. Foto G. Areliūnienės

 

Parašykite komentarą