SJ Logo

Atrask save!

SJ Logo

Vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis” įgyvendindama projektą „Atrask save!” pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6. priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” suorganizavo vaikams ir jaunimui vienos dienos stovyklą. Jaunosios kartos neužimtumas, nedarbas kaime yra ypač didelė problema. Socialiai neužimti vaikai ir jaunuoliai kur kas lengviau pasiduoda neigiamoms veikloms, dažniau linkę į žalingus įpročius, labiau yra pažeidžiami. Dažnai vykdomos veiklos skirtos visai bendruomenei neišskiriant jaunimo, tačiau atskirų veiklų jiems nepasiūlo. Vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis” šiuo projektu atkreipė daugiau dėmesio į vaikus ir jaunimą – sudarė jiems palankias ir saugias sąlygas laisvalaikio praleidimui, kompetencijų tobulinimui Minaičių bendruomenės Pilietinio ugdymo centre.

S J 1

 

S J 12

S J 2

Minaičiai – tai kaimas Radviliškio rajone žinomas savo praeities įvykiais. Istorijai atminti, visi norintys gali užsukti prie memorialo ir užeiti į bunkerį, kuriame buvo pasirašyta nepriklausomybės kovų deklaracija. Istorijos mylėtojams siūloma žygiuoti partizanų keliais, taip prisiliesti ir susipažinti su istorija. Žygiuose žygeivius lydi gidė, kuri dalinasi istoriniais pasakojimais, tikrinamos ir dalyvių žinios sprendžiant kryžiažodžius, ugdomas pilietiškumas, gerinama ištvermė ir puikiai leidžiamas laisvalaikis gryname ore.

S J 6

S J 7

S J 8

Aktyvesniam laisvalaikio praleidimui įrengta dažasvydžio aikštelė, kurioje projekto „Atrask save!” dalyviai išbandė savo taiklumą ir miklumą. Šis aktyvus žaidimas suteikia galimybę ne tik sportuoti gryname ore, bet ir padeda atskleisti žmogaus galimybes, apmąstyti taktiką bei strategiją, lavina sugebėjimą greitai priimti sprendimus, panaikina psichologinę įtampą, bendradarbiauti.

S J 3

S J 4

Kadangi Minaičių kaimą vingiais juosia Šušvės upė – kaip gi be baidarių. Tai puiki galimybė pažinti Šušvės hidrografinio draustinio kraštovaizdį. Plaukimas baidarėmis – linksmas, tačiau atidumo, susikaupimo, komandinių paskatų reikalaujantis užsiėmimas padedantis geriau vieni kitus suprasti, įsiklausyti į vieni kitų poreikius ir pastabas…

S J 9

S J 10

Minaičių bendruomenės narių įrengtame Basų kojų take galima išbandyti ir savo pėdų jautrumą.

S J 5

Išsekę po intensyvių užsiėmimų visi dalyviai mėgavosi šiupinine virta ant laužo, dalinosi patirtais įspūdžiais…

S J 11