Baisogaloje pasodintas trečiasis gyvybės medis

Baisogalos bendruomenė, dalyvaudama saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos su partneriais VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“, vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, pakvietė lapkričio 20 d. pagerbti  žuvusių keliuose atminimą ir pasodinti jau trečiąjį Gyvybės medį Baisogaloje.

Kartu buvo minima ir Lietuvos kariuomenės įkūrimo data – dalyvavo Baisogalos šaulių kuopos vyresnieji ir jaunieji šauliai (vadas Rimantas Narbutis), Baisogalos gimnazijos savivaldos mokiniai (vadovė Jūratė Kačiukevičienė). Į saugaus eismo renginį įsijungė ir Baisogalos Parapijos projekto ,,Noriu augti tiesus 2“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, dalyviai – savanoriai (vad. Renata Masiulienė), aktyviai dalyvavo ir vaikai, besiruošiantys pirmai Komunijai (tikybos mokytoja Giedrė Nakutienė).

Baisogalos švč. Trejybės Bažnyčios  kunigas Tomas Janavičius aukojo šv. Mišias, pasveikino įvairaus amžiaus parapijiečius susirinkusius paminėti Lietuvos kariuomenės įkūrimo datą ir pagerbti žuvusių keliuose atminimą.

Iš bažnyčios vėliavomis pasidabinusi eisena patraukė į miestelio aikštę. Čia buvo pasodintas trečiasis Baisogaloje Gyvybės medis, kurį pašventino kunigas Tomas. Gimnazijos savivaldos mokiniai įvardijo žiaurią žuvusių keliuose statistiką, kreipėsi į visus eismo dalyvius su prašymu laikytis saugaus eismo taisyklių ir visiems kartu pasakyti KARUI KELIUOSE – NE.

Bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas padėkojo visiems projekto partneriams, seniūnas Romas Kalvaitis džiaugėsi, kad bendruomenė taip vieningai paminėjo Lietuvai svarbią kariuomenės įkūrimo datą, pagerbė žuvusių atminimą ir išreiškė viltį, kad buvimas kartu ugdo mus sąmoningais ir atsakingais ne tik eismo dalyviais, bet ir piliečiais.

Nors buvo vėsoka ir rudeniška diena, ilgokai  nesiskirstėme – šildėmės arbata ir ragavome šauliškos košės.

Vilija Kaščionienė, bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą

 

Eisena į miestelio aikštę. Nuotrauka Kazio Strolio

Kunigas Tomas šventina trečiąjį Gyvybės medelį. Nuotrauka Gabijos Bernadickaitės

Projekto partneriai: gimnazijos mokiniai, Jaunieji šauliai ir savivaldos atstovai. Nuotrauka Gabijos Bernadickaitės

Košės ir arbatos užteks visiems. Nuotrauka Kazio Strolio