Bendras renginys suartino dvi bendruomenes

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ pirmininko Rimanto Vaitkevičiaus kvietimu balandžio 15 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro profesijos mokytojai ir mokiniai kartu su centro direktoriumi Jonu Praviloniu „Imantų“ bendruomenės namuose organizavo profesinės karjeros projektavimo dieną, kurioje pristatė centre ruošiamas specialybes. Susitikime dalyvavo įvairių kartų bendruomenės nariai, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis.

Susitikimo pradžioje profesijos mokytojas Saulius Dailidonis ir profesinio tinkamumo nustatymo ir orientavimo skyriaus specialistas Eugenijus Mikšas pristatė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro veiklą, pademonstravo filmą apie  galimybes mokytis centre.

Virėjo specialybės profesijos mokytojos Raisa Bučinskienė, Daiva Petrauskienė ir Laima Kalasauskienė „Imantų“ bendruomenei pravedė kulinarines pamokėles, vaišino trinta moliūgų sriuba, blyneliais su karamelizuotų obuolių įdaru, obuolių pyragu, obuolinėmis skarelėmis. Kartu su bendruomenės nariais gamino kokteilius, kepė saldžiuosius vaflius, skrudino kukurūzų spragėsius. Renginio dalyviai grožėjosi pavyzdine stalo serviruote, skirta Motinos dienai, domėjosi serviravimo būdais. Profesijos mokytojoms talkino mokiniai Danutė Baltrimaitė ir  Mindaugas Zakarauskas.

Staliaus specialybės mokiniai Vidas Armoška, Martynas Labanauskas ir profesijos mokytojas Saulius Dailidonis bendruomenės narius mokė gaminti inkilus, medines pjaustymo lenteles naudojant rankines frezavimo stakles, turiningai praleisti laisvalaikį dėliojant skaičius. Drauge pagaminti inkilai ir pjaustymo lentelės buvo įteikti renginio dalyviams.

Apdailininko specialybės profesijos mokytojas Almantas Minkevičius ir mokiniai Almantas Valinčius ir Aurelija Benaitytė surengė dekoruotų keraminių vazonėlių gėlėms ir dekoratyvinių paveikslėlių rėmeliuose ekspoziciją.  Bendruomenės nariai kartu su mokiniais aktyviai dekoravo vazonėlius, stalių pagamintus medinius suvenyrus, įsigijo patikusius dekoratyvinius paveikslėlius.

Viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai Emilija Valauskaitė ir Vladas Zimantas kartu su profesijos mokytoja Jane Džiautiene paruošė rankdarbių parodėlę „Mes taupūs“. Pademonstravo, kaip galima panaudoti įvairios taros indelius ir pasigaminti vazas, pieštukines, dėžutes, supažindino su kvilingo ir simegrafijos darbais,  pravedė tulpių lankstymo pamokėlę.

Šaltkalvio specialybės profesijos mokytojas Romas Pikelis su  mokiniais Justinu Bladika ir Justinu Balčiūnu surengė kalvystės darbų parodą, pravedė suvirinimo darbų pamokėlę, kurios metu bendruomenės nariai dirbo kartu su centro mokiniais.

Automobilių mechanikospecialybės profesijos mokytojas Laimutis Brunius ir praktinio vairavimo instruktorius Tomas Vaicekauskas kvietė pasitikrinti teorines kelių eismo taisyklių žinias ir atlikti praktinio vairavimo užduotis kliūčių ruože. Teorinės žinios buvo vertinamos kompiuterizuotos sistemos pagalba.

Atlikus įvairių specialybių profesijos mokytojų parengtas užduotis paaiškėjo aktyviausi renginio dalyviai. Jiems buvo įteikti profesinės karjeros projektavimo pažymėjimai.

Susitikimo metu kalbėjęs Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis daug šiltų žodžių skyrė „Imantų“ bendruomenės nariams, kurie ne tik aktyviai domėjosi, bet ir noriai dalyvavo specialybių pristatyme. „Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius padėkojo centro darbuotojams ir mokiniams už edukacinį renginį ir pakvietė toliau bendradarbiauti. Gražiu, nuoširdžiu renginiu ir numatytomis ateities perspektyvomis pasidžiaugė Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis.  

Siekiant tolimesnio abipusio bendradarbiavimo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis ir  Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ direktorius Rimantas Vaitkevičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

 

Parašykite komentarą