Dalyvauta Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje

2020 m. rugpjūčio 22 d. Karklėje, Klaipėdos rajone įvyko XVIII-asis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis (LKBS sąskrydis 2020), kuris draugėn subūrė per 500 vietos bendruomenių atstovų iš 15 Lietuvos savivaldybių. Iš Radviliškio rajono dalyvavo apie 50 dalyvių iš įvairių bendruomenių.

Sąskrydžio metu vyko diskusijos KBO probleminiais klausimais, jaunimo bei socialiai pažeidžiamų visuomenės atstovų integracijos į bendruomenę klausimais, buvo organizuota konferencija „Bendruomenių vaidmuo ir patirtys įgyvendinant KPP” bei mugė (prekyba, degustacijos, edukacijos). Mugėje savo prekės pristatinėjo ir pardavinėjo Pociūnėlių miestelio bendruomenė.

Kiekviena atvykusi komanda turėjo pristatyti savo komandą su 3 min. pristatymų bei šūkiu. Radviliškio prisistatymas:

Kur važiuoja traukiniai? – Radviliški.

Kur suskrenda raganos ir velniai? – Radviliški.

Kur šaltibarščių pilni puodai? – Radviliški.

Kur cukatų sklidini aruodai? – Radviliški.

Kur žydi tulpių laukai? – Radviliški.

Kur vantos švelniausios, šluotos aštriausiosios ? – Radviliški.

Radviliškio šūkis: Mes kartu dundame vienu ritmu.

Varžytuvėse „Stiprūs, greiti, gražūs, protingi, kūrybingi“ dalyvavo 11 komandų, kurios varžėsi sportinėse rungtyse. Radviliškio rajono bendruomenės narių komanda sudarė 5 atstovai, kurie ne tik dalyvavo įvairiuose rungtyse, bet įdėjo daug pastangų ir statant svajonių pilį iš smėlio. Po visų varžytuvių vyko komandų apdovanojimai, kur Radviliškio rajono dalyviai užėmė garbingą 3 vietą.

Tradicinė bendruomenių eisena buvo ypatinga, nes vakarėjant visi pasipuošę baltai siuntėme šilčiausius linkėjimus jūrai ir pasauliui. Apžiūrėtos ir visų bendruomenių pastatytos svajonių pilis iš smėlio ant jūros kranto.

Vakare vyko jaunimo kolektyvų/atlikėjų pasirodymai, Lietuvos mažųjų kultūros sostinių kolektyvų bei kitų bendruomenių kolektyvų pasirodymai, o vėliau sąskrydžio dalyvius linksmino grupė „Trys apelsinai”!!!