Dalyvauta seminare „Pažangus kaimo link“

Pažangus kaimas, kas tai? Tokia tema sausio 28 d. Šiaulių apskrities vietos veiklos grupių (toliau – VVG) atstovai diskutavo VVG tinklo inicijuotame seminare įgyvendinančiame projektą „Bendra vietos veiklos grupių iniciatyvų platforma pažangiam kaimui kurti“ (Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonė „Techninė pagalba“ veiklos sritis „Lietuvos kaimo tinklas“).

Susirinkusius pasveikino Šiaulių VVG pirmininkas P. Zaveckas. Renginį  vedė ir moderavo VDU ŽŪA profesorė V. Atkočiūnienė. Šiaulių apskrities rajonų VVG atstovai pristatė įvykdytus įdomesnius projektus, kalbėjo apie trukdžius ir VPS įgyvendinimo problematiką. 

Kaimo vietovės ir bendruomenės, kurios kuria naujas galimybes besiremdamos esamomis, savo kaimo stiprybėmis ir ištekliais gali būti vadinamos PAŽANGIU KAIMU. Ir tas pažangumas ne tik su technologijomis susijęs, o ir su kolektyviniu žinojimu, mąstymo būdu, atsakomybe, atvirumu ir bendradarbiavimu.
Išklausę profesorės pastebėjimų apie kaimo galimybes, seminaro dalyviai turėjo patys suprasti ir nusimanyti veiklos sritis, kurias įgyvendinus būtų pasiekiama nauja gyvenimo kokybė regione.

Diskusijose supratome, kad kiekvienas regionas yra išskirtinis ir savitas, kad universalių sprendimų nebus galima pritaikyti, kad būtina išnaudoti savo krašto stiprybes ir jų pagrindu kurti savo išmanųjį kaimą.