Ir per ,,Vario audrą“ kartojome saugaus eismo taisykles

Birželio mėn. 25 d. Baisogaloje laukėme audros ,,Vario audros.“ Mūsų bendruomenę, kaip ir dar 13 Panevėžio ir Radviliškio bendruomenių,  ketino aplankyti keturiolika orkestrų iš Šeduvos, Sedos, Šiaulių, Pasvalio , Šilagalio, Perekšlių, Pajiešmenių, Panevėžio, Raguvos, Pakruojo, Utenos, Grigiškių, Naujosios Vilnios ir Rūdiškių. Juos subūrė Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (prezidentas Vilmantas Vapsva).

Tad nuo 16 val. pradėjome laukti pirmųjų Audros pasiuntinių, o kad laukimas neprailgtų vykdėme projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016“ antrąjį renginį.  Projektą organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais – ,,Šiaulių regionų keliai“. Vykdytojai Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

Tą popietę tvyrojęs  karštis, daugelį baisogališkių, ypač vaikų, privertė slėptis. Tačiau į saugaus eismo palapinę, kurioje plušėjo saugaus eismo projekto simbolis Katė (vyr. bibliotekininkė Viktorija Golcienė),  kunigas Tomas Janavičius, bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, vyr bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė, kultūros namų kolektyvų vadovės Neringa Bernadickienė ir Jūratė Kačiukevičienė, užsuko tiek vaikai, tiek suaugusieji. Po vieną, šeimomis ir net orkestrų dalyviai, atsakinėjo į saugaus eismo viktorinos klausimus, piešė saugaus eismo projekto simbolį KATĘ, gilinosi į įvairias situacijas perėjose, pasakojo apie eismo dalyvių elgesį gatvėje ir kelkraštyje.

Mūsų miestelio centre koncertavo mušamųjų grupė ir net 9 orkestrai, kurie padovanojo daug gražių akimirkų, sulaukė plojimų ir gražių žodžių. Tačiau labiausiai baisogaliečius sužavėjo Mažeikių r. Sedos orkestras ,,Griaustinis“, vadovaujamas Kęstučio Dvaržeckio. Šiam kolektyvui ir atiteko įsteigtas pagrindinis prizas.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti ne tik bendruomenės dovanomis, kuriuos įteikė Baisogalos seniūnaitis, Radviliškio r. savivaldybės Tarybos narys Aurimas Gaidžiūnas, bet ir saugaus eismo priemonėmis, kurios padės prisiminti eismo dalyvių taisykles ir bent maža dalimi prisidės gerinant eismo saugumo situaciją Lietuvos keliuose ir gatvėse.

Vilija Kaščionienė, Baisogalos pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą.

Paskutiniai pasitarimai prieš renginį. F. Alvydos Žižniauskienės

Mažiausias renginio dalyvis. F. Alvydos Žižniauskienės

Baisogaliečiai savo simpatijas skyrė Sedos kolektyvui Griaustinis. F. Jūratės Kačiukevičienės

Pakruojo k. centro muzikantams pravers saugaus eismo patarimai. F. Alvydos Žižniauskienės

Aptariame situacijas perėjoje. F. Alvydos Žižniauskienės

Seniūnas Romas Kalvaitis kartu su anūke piešė  saugaus eismo simbolį Katę. F.alvydos Žižniauskienės

Po gražaus pasirodymo ir saugaus eismo viktorinoje sekėsi. F. Alvydos Žižniauskienės