Miežaičių kaimo bendruomenėje pradėtas įgyvendinti projektas

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai paskelbus, kad kaimo bendruomenės gali teikti paraiškas valstybės paramai gauti, mūsų bendruomenės aktyvas aptarė galimybę pasinaudoti skiriama valstybės parama ir pateikė paraišką projektui ,,Miežaičių kaimo bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“. Bendruomenė, prašydama ministerijos paramos, projekto įgyvendinimui siekia skatinti gyventojus spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus.

Projekto tikslas –  stiprinti Miežaičių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeninį sutelktumą, skatinti gyventojų kryptingą užimtumą ir saviugdą, pritraukiant juos bendruomeninei socialinei veiklai, tokiu būdu mažinant socialinę atskirtį mūsų bendruomenėje. Projekto uždaviniai: .organizuoti renginius ir priemones, skatinančias socialinę atskirtį patiriančius asmenis ir jų šeimas bei senjorus įsitraukti į bendruomenės gyvenimą;  stiprinti bendruomenės gyventojų fizinę, dvasinę ir socialinę sveikatą; populiarinti bendruomenėje savanorišką veiklą; organizuoti vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, pagerinti bendruomenės teritorijoje esančių viešųjų erdvių ir aplinkos kokybę. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projekto įgyvendinimui skyrė 11 804 eurus. 2016m. gegužės 13d. pasirašyta Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis. Prie projekto įgyvendinimo prisideda ir Radviliškio rajono savivaldybė. Ji bendruomenei skiria 1311,56 eurų.

Miežaičių kaimo bendruomenėje pradėtas projekto ,,Miežaičių kaimo bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“  įgyvendinimas.  Bendruomenė gyventojų sveikatos stiprinimą laiko prioritetu.  Norime, kad gyventojai kuo daugiau žinotų apie sveikatą, įvairius natūralius sveikatos stiprinimo būdus, kaip išlikti sveikam, o susirgus greičiau pasveikti.  Į projekto veiklas įtraukėme keletą susitikimų – praktinių užsiėmimų su įdomiais žmonėmis. Birželio mėnesį bendruomenės namuose vyko susitikimas su  vaistininku – žolininku ,,Žolinčių akademijos“ viceprezidentu, lektoriumi Mariumi Lasinsku. Lektorius ne tik augina, renka vaistažoles, gamina vaistažolių mišinius, bet ir konsultuoja. Savo žiniomis jis labai profesionaliai sugeba pasidalinti su kitais. Gera impulsą susitikimui suteikė ,,Žolinčių akademijos“ viceprezidento atlikta kanklių melodija ir liaudies daina. Susitikimo tema ,,Vaistažolės – maistas ir vaistas“.

Jo metu dalyviai buvo supažindinti su žoliavimo taisyklėmis, lektorius priminė, kad rinkti žoleles galima tik gerai nusiteikus, neniokoti augalų. Jis papasakojo apie Lietuvoje augančius daugybe naudingų augalų, kurie turi labai geras vaistines savybes. Pirmieji pavasario žalumynai,  vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos visa tai labai naudinga žmogaus sveikatai. Augalai – tikras stebuklas ir šiltuoju, ir šaltuoju metų laiku. Žolelių žinovas pasiūlė įprastą mums maistą paįvairinti pievų bei daržo žolėmis: pienėmis, dilgėlėmis, garšvomis. Susitikimo pabaigoje svečias susirinkusius pavaišino savo paruošta ,,Tobula“ vaistažolių arbata.  Manome, kad toks susitikimas suteikė gyventojams žinių apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą, paskatino pabūti kartu ne kasdieninėje aplinkoje.

Bendruomenės aktyvas stengiasi žmonėms suteikti  galimybę aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime, turiningiau leisti laisvalaikį, propaguoti sportą,  bei mažinti socialinę atskirtį. Už skirtas lėšas įsigijome dešimt porų šiaurietiško vaikščiojimo lazdų ir birželio 21dieną organizavome praktinį užsiėmimą su Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistais, kurie supažindino gyventojus su vaikščiojimo šiaurietiškomis lazdomis nauda sveikatai.  Atvykę svečiai Ieva Vileikytė ir Žygimantas Žiaurys  išsamiai papasakojo, kad šiaurietiškas vaikščiojimas gali būti praktikuojamas ištisus metus, bet kokiomis oro sąlygomis ir visur, kur tik įmanoma vaikščioti.  Vaikščiojimui su lazdomis tinkamos tiek miestų gatvės, tiek parkų takai, miškų, pievų ar kalnų takeliai. Ši sporto šaka tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. Vaikščiojimas su lazdomis yra dvigubai veiksmingesnis nei įprastas vaikščiojimas, nes jį praktikuojant aktyviai dirba ne tik kojų, bet ir viršutinės kūno dalies raumenys: pilvo, nugaros, rankų, pečių ir krūtinės, todėl efektyviau deginamos kalorijos. Ši sporto šaka stiprina širdį ir kraujagysles, teigiamai veikia plaučius, užkerta kelią kaulų retėjimui, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, lavina koordinaciją, suteikia energijos ir pakelia nuotaiką.

Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistai papasakojo apie  vaikščiojimo su šiaurietiškomis  lazdomis techniką bei atliko praktinį užsiėmimą.  Svečiai priminė, kad ėjimo greitį reikia  rinktis  pagal savo galimybes. Jei žingsniuojant spartesniu žingsniu atsiranda dusulys, greitai pajuntamas nuovargis, vadinasi, reikėtų sumažinti tempą. Prieš treniruotę būtinai reikia apšilti, o  po jos atlikti tempimo pratimus. Susitikimu dalyviai liko patenkinti, namo išsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir norą sveikiau bei aktyviau gyventi.

Į pradėto vykdyti projekto veiklas  vyresniems bendruomenės gyventojams organizavome  susitikimą – praktinį užsiėmimą su Radviliškio tautodailininkais J. ir D. Kurmanskiais, kurie supažindino su  giliomis lipdymo iš  molio tradicijomis bei vienu iš seniausių amatų – keramika. Dalyviai susipažino su keramikoje naudojamais darbo įrankiais, patys minkė , formavo  ir nusilipdė  suvenyrų.   Norime, kad projekto vykdymo metu kaimo žmones kuo daugiau laiko praleistų kartu, manome, kad tokie susitikimai ugdo žmogaus kūrybiškumą, atpalaiduoja nuo rūpesčių, teikia malonų bendravimą su savo krašto žmonėmis, supažindina su senovės tradicijomis. Užsiėmimui reikalingas priemones molį ir glazūrą įsigijome už projektines lėšas. Smagu buvo stebėti, kaip keramikos lipdymo užsiėmimo metu dalyviai su didžiuliu entuziazmu minkė molį, dažė, glazūravo. Užsiėmimas, nauja veikla, bendravimas tarpusavyje  į gyvenimą įnešė pliūpsnį teigiamų emocijų ir netikėtų minčių. Su tautodailininkais bendruomenė dar ne atsisveikino, jie dar dirbs vaikų vasaros stovyklos ,, Visi kartu“  metu. Tai bus tąsa pradėtos veiklos su vyresniais kaimo gyventojais.

Miežaičių kaimo bendruomenės informacija

Lipdymo iš molio pamoka.

Tautodailininkų J. ir D. Kurmanskiu įvadinė pamoka.

Susitikimo su Visuomenės sveikatos biuro specelistais dalyviai.

Vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis pradžiamokslio pamokos akimirka.

Žolininkas gyventojams pažėrė patarimų kaip saugoti sveikatą.