Išvažiuojamoji konferencija „Bendradarbiaudami tobulėjame“

2017 m. lapkričio 15 d. VVG „Radviliškio lyderis“ įgyvendindamas projektą „Bendradarbiaudami tobulėjame“, finansuojama iš Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų projekto rėmimo konkurso, organizavo išvažiuojamąją konferenciją į VVG „Pajūrio kraštas“ veiklos teritoriją. Į išvažiuojamąją konferenciją vyko vietos veiklos grupės nariai ir administracijos darbuotojai.

Išvažiuojamosios konferencijos metu vietos veiklos grupės atstovai aplankė Vėžaičių bendruomenės įgyvendintą projektą „Vėžaičių konferencijų centro įkūrimas“ – įkurta modernus konferencijų centras, organizuojami aukšto lygio seminarai, tarptautinės konferencijos, mokymai bendruomenės nariams, miestelio gyventojams, mokslininkams, ūkininkams. Projekto metu atliktas patalpų remontas, įrengtos dvi modernios konferencijų salės (130 ir 20 vietų), patalpa kavos pertraukėlėms, drabužinė ir administracijos kabinetas.

Vėliau vykome į Brožių kaimo bendruomenę, kur buvo įrengta virtuvėlė ir teikiamos išvažiuojamasis maitinimas. Šiuo metu bendruomenėje jau dirba 15 asmenų.

Aplankėme ir Veiviržėnų bendruomenę, kur įgyvendino projektą Amatų centro įkūrimas. Amatų centre lankytojams pristatomos septynios skirtingos amatų edukacinės programos. Kiekviena programa pritaikyta skirtingo amžiaus žmonėms – vaikams, jaunimui, suaugusiems ir senjorams. Savo veikloje, amatų centras, kviečia dalyvauti Klaipėdos rajono amatininkus ir tautodailininkus, organizuojami edukacinei renginiai, mugės, seminarai, vyksta gaminių pardavimas.

Šiūparių bendruomenė pristatė įgyvendintą projektą, kurio metu įsirengė siuvyklą ir kirpyklą. Šiuo metu sukurtos dvi darbo vietos.

Agluonėnų bendruomenėje matėme įgyvendinta projektą „Agluonėnų sodas – poilsiui ir laisvalaikiui“. Agluonėnų sodas yra tapęs neatskiriama kaimo gyventojų dalimi. Projekto dėka sutvarkytas sodas, suformuoti želdynai, įrengti takeliai, apšvietimas, suoliukai, aikštelės mažiesiems bei sportui. Sutvarkyta prekyvietė, kur seniūnijos gyventojai, ūkininkai gali prekiauti savo išauginta produkcija, o prekystalis laisvalaikiui virsta šaškių ar šachmatų lenta. Taip pat parke įrengta scena koncertams, kadangi vyksta daug renginių ir švenčių.

Drevernoje buvo pristatytą edukacinė programa „Gintaro kelias“. Drevernos bendruomenė rekonstruotame pastate įkūrė gintaro apdirbimo dirbtuvės, sukurta mini gintaro gavybos ir apdirbimo istorinė ekspozicija-dirbtuvės. Lankytojai gali susipažinti su gintaro gavybos istorija, apdirbimo keliu – nuo žaliavos iki dirbinio, pamatyti, kaip gimsta gintaro dirbiniai, patys sukurti savo suvenyrų. Bendruomenės nariai gintaro gaminius pristatinėja parodose ir mugėse, kartu garsindami savo kraštą. Įkurtos dvi darbo vietos.

Priekulės bendruomenė pristatė – socialinę ir kultūrinę veikla, kur bendruomenės namai įsikūrę ypatingoje vietoje – kultūros paveldo teritorijoje. Bendruomenės namuose vyksta koncertai, seminarai, parodos, Kafijos ir tradicinio Klaipėdos krašto pyrago degustacijos. Įrengtoje virtuvėlėje puoselėjimas kulinarinis Mažosios Lietuvos paveldas. Taip pat teikiamos ir šarvojimo paslaugos.

Išvažiuojamoji konferencija skirta susidomėjusiems verslo kaime perspektyvomis, kur buvo kalbama apie naujojo laikotarpio galimybes, galimas verslo formas, galiojančius įstatymus, darbo santykius, pristatyti ir gerosios patirties pavyzdžiai. Bendradarbiavimo dalijimasis, paskatins VVG narius (bendruomenių atstovus) naujiems projektams, leis įgyvendinti naujas idėjas.