logobend

Lauko diena Klaipėdos rajone

Balandžio 19 d. Vėžaičių konferencijų centre vyko programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotas renginys, skirtas susidomėjusiems verslo kaime perspektyvomis.

Renginyje dalyvavo ir Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ valdybos pirmininkė Romualda Rimkuvienė; administracijos darbuotojos Andželika Barčkienė bei Edita Šiaulianskienė, bei bendruomenių atstovai – Birutė Mickaitienė, Inga Juodienė, Audronė Motiejūnienė, Dalia Balčiūnienė, Virginija Poškuvienė, Gitana Kemešienė, Rita Vaičiūnienė, Dalia Kaklauskienė, Janina Jasinskienė, Laima Didžbalienė, Vida Petraitienė, Regina Dambrauskienė, Vyda Jalinskienė, Reda Grigaitienė, Irena Gvazdauskienė, Rimantas Vaitkevičius.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Viršininko pavaduotoja-valstybinė maisto produktų inspektorė Jūratė Mačiulienė supažindino su reikalavimais pradedant verslą, susijusį su maisto tvarkymu ir kaip teisingai sutvarkyti dokumentus.

Apie galimas verslo formas, galiojančius įstatymus, darbo santykius pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vyr. specialistės Violeta Vilimienė ir Virginija Rancienė bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Vitalija Mardasaitė.

Renginio metu, kaip gerosios patirties pavyzdys buvo pristatyta Brožių virtuvė. Bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė papasakojo, kaip gimė idėja rengti projektą, su kokiais sunkumais susidūrė veiklos pradžioje. Pirmininkė negailėjo patarimų susirinkusiems – kaip svarbu iš anksto žinoti ką ruošiesi gaminti, nes nuo to priklauso kiek ir kokios įrangos reikės, kaip nereikia bijoti konsultuotis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais.

Vėžaičių bendruomenės pirmininkas Vidmantas Gedvilas papasakojo apie Vėžaičių konferencijos centro įkūrimą, apie inovatyvius sprendimus šildant ir vėdinant patalpas.

Renginio dalyviai lankėsi ir kituose įgyvendintuose vietos projektuose: Klaipėdos rajono amatų centre, kuris įsikūręs Veiviržėnuose; „Gubrės“ poilsio parke, kur iš projektinių lėšų pastatyti ir įrengti veltinio namai-jurtos; Judrėnų Stepono Dariaus bendruomenės įrengtuose daugiafunkciniuose namuose.

Dėkojame Radviliškio rajono savivaldybės administracijai už suteiktą transportą.