9

Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis

2022 birželio 10-12 dienomis Karklėje vyko devynioliktasis respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis „Gėlėtas LKBS sąskrydis 2022“. Renginys buvo skirtas savanorystės ir Lietuvos Jaunimo metams paminėti. Sąskrydį vedė LKBS pirmininkė V. Šetkienė,  pasveikino LR Seimo narė G. Burokienė, Plungės meras A. Klišonis, video sveikinimą atsiuntė Europos parlamento narys B. Ropė. Gausiai sąskrydyje dalyvavo ir mūsų rajono kaimo bendruomenių atstovai.

Sąskrydžio metu vyko konferencija „Kaimo bendruomeninių organizacijų indėlis į regionų plėtrą“, kurioje dalyvavo bendruomeninių organizacijų, vietos veiklos grupių, vietos veiklos grupių tinklo atstovai, amatininkai bei ūkininkai. Konferencijos metu buvo pristatomi įgyvendinti LEADER projektai, sukurti produktai, paslaugos, vyko diskusijos apie išmanų kaimą, kaip kompleksinį kaimo vietovių vystymą, išnaudojant esamą potencialą, apimant ekonomikos įvairinimą, alternatyvių veiklų, reikiamų paslaugų kūrimą kaime, taip pat bendruomenės ir VVG atstovai dalijosi gerąja patirtimi. Viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra pristatė vykdomas bei planuojamas vykdyti veiklas, projektus skirtus kaimo bendruomeninėms organizacijoms, jų skėtinėms organizacijoms. Supažindino su naujai startavusia el. parduotuve „Kaimas į namus“ bei jos reikšme kaimo bendruomeninėms organizacijoms ir kaime veikiantiems verslams, ūkininkams.

VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas Romas Kalvaitis sąskrydžio konferencijoje pristatė rajone jau įgyvendintus ir įgyvendinamus bendruomeninių verslų projektus. Kolegos buvo maloniai nustebę, sužinoję, kad mūsų rajone bus penkios bendruomenės gaminančios maisto produktus ir penkios bendruomenės teikiančios įvairias paslaugas. Tai buvo sunkiai pasiekiamas rodiklis, bet tikimės, kad šie projektai duos didelią socialinę naudą tų bendruomenių žmonėms. Uždirbti pinigai bus naudojami bendruomenių pagrindiniams tikslams plėtoti.

Asociacija „Mėnaičių bendruomenė“ už pilietinio ugdymo centro įsteigimo projektą buvo nominuota kaip „Sumani bendruomenė“. Reklamavome Pakiršinio bendruomenės organizuojamą „Šaltibarščių čempionatą“, dalinomės įvairių veiklų patirtimi. Koncertavo Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vad. G. Vorienė).

Respublikos kaimų bendruomenės pristatė savo veiklas, amatus, produkciją. Susipažinimas su sėkmės projektais – tai vertingiausia bendravimo patirtis. Geras oras, puiki nuotaika, šauni komanda tai puikiai ir naudingai praleistas laikas.

 9

1

3

2

4

8

5

6

7

9.1

VVG „Radviliškio lyderis“ informacija