Miežaičių kaimo bendruomenė gyventojų sveikatos stiprinimą laiko prioritetu. Šiais metais teikdami paraišką „Miežaičių kaimo bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“ Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai į projekto veiklas įtraukėme išvyką į Birštono sanatoriją ,,Tulpė“. Bendruomenė džiaugiasi, kad galėjo pasirūpinti vyresnio amžiaus kaimo gyventojų dvasine, fizine ir socialine sveikatos gerove, bei sėkmingai įgyvendinti projekte iškeltus uždavinius. Bendruomenės aktyvas daug bendrauja su kaimo gyventojais, todėl žinome, kad mūsų kaimo žmones nėra bandę sveikatinimo procedūrų. Norėjome nors vienai dienai sveikatos paslaugas priartinti prie kaimo gyventojų.
Apie 50% kaimo gyventojų sudaro vyresnio amžiaus žmonės. Jiems ypač aktualios sveikatos problemos. Kaimo gyventojus kamuoja širdies–kraujagyslių, sąnarių, kaulų retėjimo ligos ir kiti negalavimai. Žmones, turintys sveikatos problemų, yra atkirsti nuo Radviliškio sveikatos centrų siūlomų sveikatą stiprinančių paslaugų. Dauguma vyresnio amžiaus kaimo gyventojų net nebuvo bandę nė vienos sveikatą stiprinančios procedūros, labai pažeidžiama jų dvasinė sveikata. Mūsų bendruomenė mano, kad sveikata tai gera nuotaika, laiminga šeima, pasitikėjimas šia diena ir tikėjimas rytojumi, todėl vyresnio amžiaus mūsų bendruomenės narių apsilankymas viename seniausių ir žymiausių Lietuvos kurortų Birštono sanatorijoje ,,Tulpė“ padėjo jiems atgauti jėgas, palengvino kai kuriuos sveikatos sutrikimus. Bendruomenė tikisi, kad vyresnio amžiaus kaimo gyventojams surengta ,,Sveikatos diena“ – apsilankymas sanatorijoje ir išbandytas siūlomas gydomųjų paslaugų kompleksas: mineralinio vandens baseino, sukūrinės vonios, gydomųjų pirčių, kineziterapijos salėje, nors trumpam leido atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių, sustiprino jų psichinę ir fizinę sveikatą.
Projekto dalyviai grožėjosi išskirtiniu Birštono kurorto kraštovaizdžiu, ragavo gydomojo mineralinio vandens iš trykštančio šaltinio, lankėsi mineralinio vandens galerijoje.
Savo kaime neturime jokio kultūros židinio, daugelis šeimų gyvena ties skurdo riba, todėl žmones apie apsilankymus teatruose net negalvoja. Į projekto veiklą įtraukėme ir apsilankymą Panevėžio muzikiniame teatre, kuriame stebėjome operetę ,,Linksmoji našlė“. Ši operetė nepraranda žavesio jau ilgiau nei šimtmetį. Keletas pasaulinio garso šlageriais virtusių melodijų, užliejančių sielą svaiginančiais smuiko garsais, neįmantrus, smagiai intriguojantis siužetas, aistringi vengriški šokiai ir lengvabūdiškumas užkariavo ne vieno žiūrovo širdį. Manome, kad tokia išvyka praskaidrino žmonių kasdienybę, jie kultūringai praleido laisvalaikį. Norėjome, kad projekto vykdymo metu kaimo žmones kuo daugiau laiko praleistų kartu, pabendrautų.
Operetės ,,Linksmoji našlė“ akimirka
Atsižvelgdamas į tai, kad šiemet – Vietos bendruomenių metai, bendruomenės aktyvas ruošdamas projektą atsižvelgė į veiklos sritis, kurios skatino vietos bendruomenei aktualių klausimų sprendimą, stiprino bendruomeniškumą, pilietiškumą, mažino socialinę atskirtį. Projekto vykdymo metu pavyko sėkmingai įgyvendinti iškeltą tikslą – stiprinti Miežaičių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeninį sutelktumą, skatinti gyventojų kryptingą užimtumą ir saviugdą, pritraukiant juos bendruomeninei socialinei veiklai, tokiu būdu mažinant socialinę atskirtį mūsų bendruomenėje. Įgyvendintas projektas davė teigiamų rezultatų ir naudos kaimo gyventojams. Visos įgyvendintos veiklos padėjo stiprinti kaimo gyventojų bendruomeniškumą, jų saviugdą, socialinę atskirtį patiriančius asmenis įtraukė į bendruomenės gyvenimą. Įsigytas turtas pagerino ir ateityje pagerins organizuojamų bendruomenės renginių kokybę, praturtino materialinę bazę.
Dėkojame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Radviliškio rajono savivaldybei, visiems kas dalyvavo organizuotose projekto veiklose ir prisidėjo prie sėkmingo projekto įgyvendinimo.