logobend

Miežaičiuose nuskambėjo vaikų vasaros stovykla „VASARA 2019”

Dešimties dienų vaikų dienos vasaros stovykla ,,VASARA 2019“  organizuota įgyvendinant Miežaičių kaimo bendruomenės vietos projektą ,,Ateitis – mūsų rankose“   pagal vietos plėtros strategiją  „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“ Stovyklos tikslas buvo užmegzti naujus socialinius ryšius,  atskleisti vaikų gebėjimus būti laimingais žmonėmis, geriau pažinti save, mokytis siekti svajonių ir tikslų, įgyti  lyderystės, atsakomybės, pareigos jausmo, sveiko gyvenimo būdo įgūdžių, išmokti bendravimo bei tolerancijos meno, susirasti naujų draugų. Stovykla buvo skirta linksmiems, judriems bei truputį padūkusiems vaikams.Stovyklos šūkiai: „LAIMINGAS žmogus – tai AŠ!“, „ATVIRAS, KŪRYBINGAS, ATSAKINGAS žmogus – tai AŠ!“ Į stovyklos veiklas buvo  įtraukti keturiasdešimt du Mėnaičių  ir Miežaičių kaimo bendruomenių vaikai ir paaugliai.  Bendruomenių vaikai turėjo galimybę susipažinti tarpusavyje, užmegzti realius ryšius ir draugauti, susirado  tikrų, o ne tik internetinių naujų pažinčių. Visa tai prisidėjo prie socialinės atskirties mažinimo. Stovykla veikė nuo 2019 m. liepos 8 d. iki liepos 19 d.

Pirmoji diena. Susipažinkime. Į stovyklą atvyko dviejų bendruomenių stovyklautojai, todėl buvo  sugalvotas stendas ,,LAIMINGAS žmogus – tai AŠ“, kuriame kiekvienas stovyklos dalyvis po prisistatymo įrašė savo vardą. Šios dienos programą sudarė  stovyklos atidarymas, susipažinimo žaidimai, susiskirstymas į grupes, grupių kapitono, pavadinimų, šūkių, pristatymas. Pirmoji diena stovykloje baigėsi linksmomis krikštynomis, kuriose stovyklautojai atliko įvairias užduotis ir gavo stovyklautojų vizas.

Antroji diena stovykloje ,,VASARA 2019”  prasidėjo rytine mankšta.  Į stovyklą atvyko psichologė Enrika Margienė. Buvo pradėtas penkių  užsiėmimų ciklas ,,Paauglių sėkmės įpročiai“. Dėl skirtingo stovyklautojų amžiaus ir nemažo skaičiaus vaikai buvo padalinti į dvi grupes: vyresniųjų ir mažesnių. Su psichologe jie nagrinėjo temas apie žmogaus augimą, mokėsi pažinti save ir kitus. Po pietų vyko įvairios varžybos, linksmos estafetės.

Trečioji diena vasaros stovykloje buvo išvykos diena. Stovyklautojai iš Miežaičių ir Mėnaičių kaimo  bendruomenių keliavo Panemunės keliais. Aplankė Kauno pilį, Veliuonos krašto muziejų, Raudonės pilį, Panemunės pilį. Pakeliui grožėjosi Nemuno vingiais.

Stovykloje ,,VASARA 2019”  ketvirtoji diena prasidėjo rytine mankšta ir praėjo turiningai. Iš ryto vyko užsiėmimai su psichologe buvo diskutuojama apie sudėtingą jausmų pasaulį. Po pietų stovyklautojai pasiskirstė į dvi grupes. Mažesni liko stovykloje. Jie piešė, sprendė kryžiažodžius, o vyresnieji išsiruošė į prasmingą žygį, skirtą darbo kultūros ugdymui. Prisiskynę pačių užaugintų gėlių jomis papuošė kryžių Daukučių kaime, kuris jau išnykęs. Aplankė kryžių partizanams esantį Mažuolių miške, kur taip pat pasodino gėlių. Grįždami į stovyklą gėlių pasodino ir prie Miežaičių kaimo kryžkelės. Ačiū šauniems darbininkams.

Įpusėjus vaikų vasaros stovyklai ,,VASARA 2019” vyko burbulinio futbolo turnyras, kuri laimėjo draugystė. Tai buvo geras būdas linksmai ir aktyviai praleisti laiką stovykloje bei išbandyti vienas kitą šiek tiek ekstremalesnio futbolo aikštelėje.

Šeštoji diena stovykloje ,,VASARA 2019”  buvo intensyvių užsiėmimų diena. Ryte stovyklautojai dirbo su psichologe Enrika Margiene. Po pietų į stovyklą atvyko Miežaičių kaimo bendruomenės bendradarbiavimo partnerio Radviliškio  Visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė. Vyko mokymai ,,Ir aš galiu padėti“. Stovyklautojai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais. Ačiū stovyklos viešnioms už suteiktas naudingas žinias.

Septinta diena stovykloje  prasidėjo susitikimu su psichologe. Vyko ketvirtas užsiėmimas pagal edukacinę programą ,,Paauglių sėkmės įpročiai“. Vaikai mokėsi kaip reikėtų išgyventi negyvenamoje saloje, mokėsi valdyti ir spręsti konfliktus. Po pietų į stovyklą atvyko Lietuvos radijo mėgėjų draugijos narys, radijo bangų sporto pasaulio čempionas Rolandas Jokubauskas ir jo kolegos. Stovyklautojai ne tik  klausėsi įdomių pasakojimų apie radijo stočių įrengimus, bei apie radijo bangų sportą, bet ir turėjo galimybę apsilankyti  R. Jokubausko sodyboje, apžiūrėjo įrengtą radijo stotį, aukštas radijo bangų antenas. Dėkojame radijo bangų sporto mėgėjui R. Jokubauskui už skirtą laiką stovyklos vaikams.

Aštuntoji diena stovykloje ,,VASARA 2019” praėjo ypač turiningai ir linksmai. Stovyklautojai vyko į ekskursiją, kurios metu aplankė Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą, kuriame stebėjo delfinų pasirodymą. Vaikams delfinai paliko neišdildomą įspūdį. Stovyklautojai pasidžiaugė ir Baltijos jūros bangomis. Vaikai aplankė ir Klaipėdos dramos teatrą. Čia jiems teatras dovanojo nemokamą ekskursiją po teatro užkulisius.

Devintąją   stovyklos dieną  vaikai nuo ryto dalyvavo užsiėmimuose su psichologe E. Margiene. Jie baigė edukacinę programą ,,Paauglių sėkmės įpročiai“. Po skanių pietų stovyklautojai vyko į Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatą kur susitiko su policijos komisariato kinologų vadų Mariumi Mižutavičiumi ir jo ištikimu draugų policijos šunimi Kingu. Žavėjomės vado pasakojimais apie šunų dresūrą, bei šuns Kingo sugebėjimais surasti narkotikus, sulaikyti nusikaltėlius, mokėjimu žymėti surastą daiktą. Įspūdžių buvo daug, diskusijos tęsėsi autobuse kol grįžome namo. Dėkojame kinologų vadui Mariui Mižutavičiui už labai įdomu ir naudingą susitikimą.

Paskutinė diena stovykloje prasidėjo proto mūšiu kuriame stovyklautojai atsakinėjo į klausimus susijusius su patirtais įspūdžiais stovyklaujant. Vėliau vyko nuotaikingas madų šou. Po pietų stovyklautojai surašė ant lapelių savo svajones, lūkesčius, palinkėjimus vienas kitam. Lapeliai buvo pririšti prie balionų ir paleisti skristi toli, toli, tarsi kviesdami kitais metais vėl susitikti.

Vaikai pasivaišino stovyklos dalyvių tėvelių padovanotu šakočiu. Patyrę daug nuostabių įspūdžių, atsisveikinę vieni su kitais stovyklautojai išsiskirstė namo, žinodami, kad kitais metais vėl susitiks. 
Vaikų dienos vasaros stovykla bus organizuota ir kitais metais. Joje vėl dalyvaus Mėnaičių ir Miežaičių kaimų bendruomenių vaikai. Tai bus įgyvendinamo vietos projekto ,,Ateitis mūsų rankose“ tęsinys.

Stovyklos organizatoriai taria ačiū Mėnaičių kaimo bendruomenės pirmininkei Marytei Trinkienei už prisidėjimą prie vasaros stovyklos organizavimo. Už vaikų pavėžėjimą į stovyklą dėkojame Minaičių kaimo gyventojams Vladui Šlivinskui, Rimai Paurei, Benui Jankūnui, Aušrai Rulienei, Legetėlių kaimo gyventojui Remigijui Petrėčiui, Ramoškių kaimo gyventojai Sonatai Malieškaitei, Už nuoširdų darbą stovyklos metu ačiū Stanislavai Pečiulionienei, Irinai Lisicai, Violetai Vencevičienei, Silvai Volkovienei ir  visiems prisidėjusiems prie sėkmingo stovyklos tikslo ir uždavinių pasiekimo. Iki naujų susitikimų.

Miežaičių bendruomenės informacija