Radviliškio rajono atstovai dalyvavo pirmoje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje

Rugsėjo 3 dieną „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyko 1-oji  tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė, kurią rengė Ūkio ministerija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga. Renginio tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Mugę atidariusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad bendruomenės yra ypač didelė valstybės jėga, kuri gali nuveikti išskirtinius darbus. Šventės globėjas premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad džiaugiasi matydamas, kaip auga žmonių bendruomeniškumas ir visuomeniškumas.

Bendruomenių šventėje-mugėje Radviliškio rajoną pristatė Skėmių, Vėriškių, Pociūnėlių, Aukštelkų, Pakiršinio bendruomenių ir Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ atstovai. Mugės dalyvius globojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Šventėje-mugėje koncertinę programą pristatinėjo 10 Lietuvos mažųjų kultūros sotinių bei Vilniaus ir Kauno miestų bendruomenių kolektyvai. Radviliškio rajoną pristatė Šeduvos, Lietuvos mažosios kultūros sostinės – atstovai. Pasirodymo vedėja D. Briedienė šeduvių tarme pasakojo apie Šeduvą ir kartu su E. Stalgiene padainavo krašto dainą „Užauga berželis“. Taip pat dalyvavo solistai G. Skromanaitė ir M. Žukauskas, saksofonininkas G. Golubevas, šoko J. Vasiliauskienės vadovaujamos šokėjos. Mugės dalyvius linksmino kapela „Užuovėja“ ir vadovas Edvinas Kažukauskas, atlikėjai Edvardas Belokopitovas, Gitana Kemešienė ir Arūnas Kotinskas.

Bendruomenių stendus lankė ir bendruomenių veikla domėjosi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, olimpinis čempionas Virginijus Alekna ir kiti svečiai.

Tarptautinėje vietos bendruomenių mugėje vyko konferencija, kurioje Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės organizacijos dalijosi patirtimi, diskutavo, kaip sustiprinti miesto ir kaimo integracinius ryšius, daug dėmesio buvo skiriama socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse.

Vietos veiklos grupei „Radviliškio lyderis“ apdovanojimą „Iniciatyviausia Šiaulių apskrities vietos bendruomenė“ įteikė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas. Lietuvos mažajai kultūros sostinei Šeduvai įteiktas Lietuvos Respublikos kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštas „už reikšmingą bendruomeninę veiklą ir aktyvų dalyvavimą 1–oje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje“.

Dėkojame šios mugės dalyviams – Skėmių, Vėriškių, Pociūnėlių, Aukštelkų, Pakiršinio bendruomenėms,  Šeduvos mažosios kultūros sostinės atstovams, kapelai „Užuovėja“ ir atlikėjams, Radviliškio rajono savivaldybės administracijai ir Radviliškio turizmo informacijos centrui, padėjusiems dalyvauti, tikimės, tradiciniu tapsiančiame renginyje.

 

 

Parašykite komentarą