Saugaus eismo pamokėlė tryliktajame folkloro sambūryje ,,Nemirštanti tautos gaida“

Rugpjūčio 2 d. baisogaliečiai pakvietė į tradicinį, jau tryliktąjį, folkloro kolektyvų sambūrį ,,Nemirštanti tautos gaida“. Tryliktasis nebūtų tryliktasis, jei nebūtų kitoks. Alinantys karščiai pakoregavo sambūrio vietą – susitikome ne parke, o kultūros namuose.

Svečius pasitiko folkloro ansamblis ,,Dainoriai“ su naujuoju, bet jau metus dirbančiu, vadovu Pauliumi Kabliu, kuris trylika kartų skambino varpu, o buvusi kolektyvo vadovė, ir dabar negailinti patarimų, Stasė Anglickienė uždegė sambūrio ugnelę.

Į sambūrį atvyko 12 kolektyvų: iš Pakruojo rajono, Klaipėdos miesto ir Radviliškio rajono kolektyvai.   Iš jų net penki Baisogalos kolektyvai. Baisogalos bendruomenė nutarė sambūrio metu organizuoti saugaus eismo renginį. Tuo labiau, kad ir pirmasis mūsų organizuojamas renginys 2012 metais įvyko sambūrio ,,Nemirštanti tautos gaida“ metu.

Tad rugpjūčio 2 d. vyko ir saugaus eismo pamokėlė – Baisogalos bendruomenė vykdė septintąjį saugaus eismo renginį. Bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, partneriai seniūno pavaduotoja Aldona Vaičiurgienė ir kultūros namų folkloro kolektyvo ,,Dainoriai“ vadovas Paulius Kablys ,,egzaminavo“ kolektyvų vadovus ir viešnią iš Australijos Zitą Prašmutas saugaus eismo klausimais, dalijo šmaikščius ir rimtus  patarimus bei saugaus eismo priemones, kurias skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, aprūpina Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Folkloro kolektyvo ,,Dainoriai“ dalyvė Zita Šimkevičienė pademonstravo paruoštą dviratį ir dviratininko pasiruošimą pagal naujausius reikalavimus. Sambūrio kolektyvų vadovai žinojo važiavimo dviračiais taisykles.

Tradiciškai visi kolektyvai ir jų vadovai traukė bendrą dainą, skanavo šaulišką košę, dėkojo vieni kitiems, organizatoriams, rėmėjams, tarėsi būti sąmoningais eismo dalyviais, propaguoti saugų eismą ir vėl susitikti 2015 metų rugpjūtį.

Vilija Kaščionienė, Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja

Tuoj prasidės saugaus eismo pamokėlė. Foto K. Br. Strolio

Partneris f. ans. Dainoriai vadovas Paulius Kablys teikia s. e. priemones. Foto K. Br. Strolio

Šviesą atspindintys krepšiai labai pravers keliaujant į repeticijas. Foto K. Br. Strolio

Parašykite komentarą