Saugioje bendruomenėje – Saugus eismas

Labai prasminga, kad pirmasis baisogaliečių saugaus eismo projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016“ renginys įvyko  birželio 11 d., tradicinės Baisogalos bendruomenės šventės, skirtos Antanams pagerbti, metu. Jau penktą kartą bendruomenė įsijungė į saugaus eismo projektą, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, partneriai VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“. Projekto vykdytojai – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

Vienas iš projekto uždavinių mokyti, priminti saugaus eismo taisykles ir skatinti jų laikytis kasdienybėje, būti sąmoningais eismo dalyviais.

Sporto klube ,,Auridana“ šventinėse saugaus eismo pamokėlėse dalyvavo ir senjorai, ir mokiniai. Senjorams atstovavo LPŽA ,,Sidabro gija“ Baisogalos skyriaus Palonų daugiafunkcio centro ansamblis ,,Atgaiva“ (vad. Arūnas Kotinskas) ir Pociūnėlių kultūros namų kapelija ,,Liaudė“ (vad. Genovaitė Vorienė), o mokiniams – Baisogalos kultūros namų jaunių šokių kolektyvas  ir gimnazijos jaunimo šokių kolektyvas. Abu kolektyvai, vadovaujami Jūratės Kačiukevičienės, iškovojo teisę dalyvauti 2016 m. moksleivių Dainų šventėje.

Po pasirodymų kolektyvus sveikino ir saugų eismą propaguojančiomis priemonėmis apdovanojo Baisogalos bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas ir projekto simbolis KATĖ – Baisogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Viktorija Golcienė, kuri lydėjo kolektyvų dalyvius į saugaus eismo kampelį. Čia dalyvių jau laukė vyr. bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė. Bibliotekininkių parengta viktorina kai kuriems dalyviams buvo sunkiai įkandama, tačiau čia patarimų ir pamokymų negailėjo  policijos pareigūnas Rimantas Nainys ir Baisogalos Garbės Šaulių kuopos vadas, policijos rėmėjas Rimantas Narbutis. Sunkesni klausimai buvo paaiškinti praktiškais pavyzdžiais. Už teisingus atsakymus viktorinos dalyviai gavo ir saldžių dovanų. Paskutinieji saugaus eismo taisyklių ,,egzaminą“ laikė Antanai ir Antaninos.

Dėkojame partneriams ir džiaugiamės, kad Baisogalos bendruomenės šventė praėjo saugiai ir be incidentų.

Vilija Kaščionienė,

Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą.

Pirmininkas A. Radžiūnas ir KATĖ vyr. bibliotekininkė V. Golcienė pasiruošė saugaus eismo pamokėlei. Foto Alvydos Žižniauskienės

Ansamblio dalyvis Arvydas Kablys turi klausimų partneriams. Foto Alvydos Žižniauskienės

Antanai ir Antaninos žino saugaus eismo taisykles. Foto K. Br. Strolio

Baisogalos šokėjos atsakė teisingai į viktorinos klausimus. Foto Alvydos Žižniauskienės

Kapelijos Liaudė kolektyvas po saugaus eismo egzamino. Foto K. Br. Strolio