Saugus eismas – bendras tikslas

2016 m. rugsėjo mėn. 23 d. įvyko Baisogalos bendruomenės VI–sis projekto ,,EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo  ministerijos ir partneriai VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“, vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių  sąjunga, renginys, skirtas keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Renginio tikslas – propaguoti saugų eismą, saugią kaimynystę, ugdyti sąmoningą eismo dalyvį.

12.00 val. į sporto aikštyną Taikos gatvėje, skanduodami saugaus eismo tematika skanduotes rinkosi net 12 komandų. Žmonių su negalia Baisogalos skyriaus komanda, priešmokyklinio ugdymo grupės, pirmos, antros A ir B, trečios A ir B ir ketvirtos klasės komandos iš mokyklos-darželio bei šeštos B, aštuntos B klasių, savivaldos ir jaunųjų šaulių komandos iš gimnazijos.

Visų, beveik 150 dalyvių, aikštyne laukė ne tik renginio partneriai, bet ir linksmi ir išradingi personažai: saugaus eismo simbolis Amsis (bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas), projekto simbolis Katė (vyr. bibliotekininkė Viktorija Golcienė), visų renginių palydovas linksmasis Buratinas (mokyklos-darželio pavaduotoja ugdymui Gražina Areliūnienė) ir renginio siurprizas, kurį pristatė VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“ vyriausiasis specialistas Antanas Vaidonavičius, įkūnijęs personažą Keliuką.

Prisistačiusias komandas pasveikino ir perskaitė vairuotojo Dekalogą kunigas Tomas Janavičius. Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis pasidžiaugė, kad penktus metus vykdomas projektas sutraukia daug dalyvių ir palinkėjo sėkmės.

Lydimi renginio personažų, komandų dalyviai įsijungė į veiklą: vieni piešė ant asfalto, kiti dalyvavo saugaus eismo viktorinoje. Mokyklos-darželio auklėtiniai miklino ranką mėtydami strėlytes, vyresnieji šaudė iš orinio šautuvo. Kurie nedalyvavo rungtyse, bendravo su Baisogalos ugniagesių komanda, apžiūrėjo gaisrininkų mašiną. Vėliau ėjo klausytis saugaus eismo istorijų, kurias skaitė žmonių su negalia Baisogalos skyriaus moterys ir apžiūrinėjo piešinių ir lipdinių saugaus eismo tematika parodėlę. Ją surengė mokyklos-darželio ir šeštos B klasės mokiniai.  Ketvirtokai pateikė perėjų Baisogalos miestelyje stebėjimo rezultatus. Kaip ir pernai, rezultatai nedžiugina. Mokiniai padarė išvadą, kad eismo dalyviai nesilaiko taisyklių. Jas pažeidinėja ir vaikai, ir suaugę, ir senjorai. Buratinas pakvietė į kvadrato varžybas.

Vykstant įtemptam darbui, visus linksmino Baisogalos kultūros namų netradicinė kapelija ,,Dainoriai“, vadovaujama Pauliaus Kablio.

Artėjant tryliktai valandai, prasidėjo apdovanojimai. Įvairių užduočių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis ir saugaus eismo tematika rankų darbo suvenyrais, kuriuos dovanojo žmonių su negalia skyriaus moterys. Visos komandos buvo apdovanotos VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“ skirtomis saugaus eismo priemonėmis ir Baisogalos bendruomenės skirtais šakočiais.

Po apdovanojimų visi dalyviai išsirikiavo aikštėje. Nuotaikinga mankšta, kurią pravedė Katė ir padėjo Amsis palydėjome judrumo savaitę, o į orą paleisti simboliniai šviesoforai ženklino renginio pabaigą.

Dėkojome VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“ ir Antanui Vaidonavičiui, kunigui Tomui Janavičiui, seniūnui Romui Kalvaičiui, mokyklos-darželio auklėtojoms ir mokytojoms, direktorei Vitai Poškienei, pavaduotojai Gražinai Areliūnienei, gimnazijos mokytojoms Giedrei Nakutienei, Renatai Žikarienei ir Indrei Ginkevičienei bei gimnazijos vadovams, šaulių kuopos vadui Rimantui Narbučiui, vyr. bibliotekininkėms Alvydai Žižniauskienei ir Viktorijai Golcienei, Baisogalos dailės klasių mokytojoms Ingai Ginkevičiūtei ir Rasai Brazdžionienei,   Baisogalos ugniagesių komandai, policijos darbuotojams, kultūros darbuotojams Gintarui Marcinkui, Gabijai Bernadickaitei ir kapelijos muzikantams, bendruomenės nariams Violetai Rainienei, Jūratei Kačiukevičienei, Vitalijui Kavoliūnui, rėmėjui Aurimui Gaidžiūnui, renginio teritorijos dekoratoriai Augei Marcinkevičienei bei Vandai Kazickienei ir visai jos komandai ne tik už dalyvavimą, bet ir už puikius šventei skirtus rankų darbo  suvenyrus.

Džiaugiamės, kad saugaus eismo renginiai suvienija įvairaus amžiaus žmones, nes saugus eismas ir sąmoningi eismo dalyviai visų mūsų siekiamybė ir tikslas.

Vilija Kaščionienė

Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja,

atsakinga už projekto įgyvendinimą

Nuotraukos Gabijos Bernadickaitės ir Alvydos Žižniauskienės

Renginio siurprizas – Keliukas.

Viktorinos dalyviai.

Žmonių su negalia komanda padovanojo ir suvenyrų.

Dovanos, kurias skyrė VĮ Šiaulių regiono keliai.

Dailės mokytojos apdovanoja piešinių konkurso nugalėtojus.

Nuotaikingas kunigo Tomo Janavičiaus sveikinimas.

Renginio dalyviai domisi ugniagesių darbu.

Ruošiamės linksmajai mankštai.

Dėkojame Šiaulių regiono keliai atstovui Antanui Vaidonavičiui.