Septintasis saugaus eismo renginys Baisogaloje ,,Aš matomas – aš stilingas“

Dalyvaudama saugaus eismo projekte ,,Saugus eismas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir partneriai VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“, vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, Baisogalos bendruomenė jau įgyvendino septintąjį renginį ,,Aš matomas – aš stilingas“, skirtą atšvaito svarbai eismo dalyvių saugumui užtikrinti.

Šį renginį sumanė projekto partnerė, Baisogalos miestelio bibliotekininkė Viktorija Golcienė, kuri spalio 7 dieną  susitiko su Baisogalos gimnazijos (projekto partneriais) šeštų ir septintų klasių moksleiviais. Mokiniams buvo pristatytas projektas ,,Saugus eismas bendruomenėse 2016“.  Edukacinėje pamokoje kalbėta apie atšvaitą. Atšvaitas – tai pigiausia priemonė, sauganti pėsčiųjų ir dviratininkų gyvybes. Paminėta, kad ypatingai dabar, rudenį, kada ilgėja tamsusis paros metas labai svarbu turėti ir taisyklingai nešioti atšvaitus ar dėvėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Buvo pabrėžta, kad esant tamsai arba blogoms oro sąlygoms dėvėti atšvaitą privalu ir tai turi tapti madinga. O  dėl didelės atšvaitų įvairovės gali būti puikiai pritaikomi kaip stiliaus dalis.

Bibliotekininkė pristatė kokie gali būti atšvaitai ir kaip taisyklingai juos pritaikyti. Moksleiviams buvo žinomi populiariausi atšvaitai visuomenėje: tai atšvaitas – juostelė ir atšvaitai – pakabukai.  Tačiau kalbant apie atšvaitų taisyklingą nešiojimą, ne visi žinojo. Tad buvo vaizdžiai parodyta kaip juos reikia pritaikyti, kad būtume saugūs. Vėliau aptarti atšvaitai – lipdukai, atšvaitas – žaisliukas, magnetiniai atšvaitai. O daugiausiai dėmesio sulaukė atšvaitinis siūlas ir purškiamas atšvaitas. Moksleiviai panoro išbandyti purškiamą atšvaistą ant rankų ir būti matomais. Po to diskutuota kur panaudojama šviesą atspindintys elementai. O panaudojimas įvairus: sportiniams krepšiams, rankinėms, kepurėms, skėčiams, drabužiams, batams, diržams, apykaklėms, liemenėms.

Pamokos pabaigoje mokiniai pabandė stilingai pritaikyti atšvaitus ir tapti modeliais. Ir tai pirmas žingsnelis į kitą renginį – madų šou.

Baisogalos bendruomenė dėkoja projekto  partneriams: Baisogalos gimnazijai,  mokiniams ir mokytojai Renatai Žikarienei, Baisogalos bibliotekininkėms Alvydai Žižniauskienei ir ypač Viktorijai Golcienei, kuri paįvairina visus saugaus eismo renginius, įkūnydama saugaus eismo projekto simbolį KATĘ. 

Vilija Kaščionienė,

Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja,

atsakinga už projekto įgyvendinimą.

Atšvaitas ir saugo, ir puošia.

Atšvaitų įvairovė.

Mes – už saugų eismą.

Pasipuošėme purškiamais atšvaistais.