Skėmių kaimo bendruomenės akcija „Uždek žvakutę žuvusiems“

Skėmių kaimo bendruomenė Radviliškio raj. randasi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai. Paminėdami pasaulinę eismo įvykiuose žuvusiųjų atminimo dieną, pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos vykdomą projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, organizavome akciją „Uždek žvakutę žuvusiems“. Kadangi akcija vyko pakelėje,  visi akcijos dalyviai buvo  apsirengę  šviesą atspindinčias liemenes, kad būtų saugūs ir matomi akcijos metu ir galėtų nešioti tamsiais rudens-žiemos rytais ir vakarais. Buvo prisiminti  mūsų kaimo gyventojai, kurių gyvenimas nutrūko eismo įvykiuose šiame kelyje. Tylos minute pagerbėme žuvusiuosius.

Ryškiomis liemenėmis akcijos dalyviai privertė net sustoti kelis vairuotojus ir pasiteirauti, kas čia vyksta. Palinkėjome jiems gero kelio…

Pakelėje uždegtos žvakutės degė dvi paras, atkreipė dėmesį ne tik pravažiuojančių mašinų vairuotojų, bet ir Skėmių gyventojų. Kas nedalyvavo akcijoje, pamatę degančias žvakutes pakelėje skambino ir teiravosi kas nutiko. Džiaugiamės, kad žmonės pastabūs ir tikimės, sužinoję akcijos esmę,  tikrai susimąstė.

Akcijos tikslas buvo paskatinti ne­bū­ti abe­jin­giems ne tik sa­vo, bet ir vi­sų bend­ruo­me­nės na­rių saugu­mui ke­ly­je. Kad ir kokie būtų eismo įvykiai, jie jau yra tapę mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi. Nelaimės keliuose kartais negrįžtamai pakeičia žmonių gyvenimus, niekais paverčia visus planus ir svajones. Siekiant užkirsti kelią beprasmėms mirtims keliuose, svarbu ugdyti žmogaus sąmoningumą, priversti susimąstyti ir įsidėmėti, kad visi esame eismo dalyviai ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar būsime saugūs, ar sugebėsime apsaugoti kitus. 

Bendruomenės tarybos narė,

Regina Dambrauskienė 

 

Parašykite komentarą