Skėmių kaimo bendruomenės saugaus eismo renginys „Saugi vaikystė“

Radviliškio raj. Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl labai aktuali eismo saugumo problema. Skėmių kaimo bendruomenė džiaugiamės turėdami galimybę ketvirtus metus iš eilės dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisekimo ministerijos vykdomame projekte–konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir didžiuojamės, kad  projekto vykdomu laikotarpiu Skėmiuose neturėjome įvykių, kuriuose nukentėtų pėstieji ar dviratininkai. Smagu dėl to, kad Skėmiuose jau nebestebina dviratininkai su liemenėmis, pėstieji su atšvaitais, ko dar labai pasigendami kitose gyvenvietėse pravažiuodami tamsiu paros metu.

Šių metų saugių renginių ciklą pradėjome renginiu „Saugi vaikystė“, skirtu Vaikų gynimo dienai paminėti.

Susirinkę vaikai su tėveliais ir seneliais piešė kreidutėmis ant asfalto. Paskui rengėsi ryškiomis šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir visi ryškūs pėsčiomis keliavome prie Šašėnų km. tvenkinio. Ten ieškojome  gyventojų, žaidėme judrius žaidimus,  piknikavome… Susirinkę „Lobį“ iškeliavome saugiai namo.   

Keliaujant buvo pakartotos pagrindinės saugaus eismo taisyklės, prisiminti pakeliui rasti įspėjamieji kelio ženklai, ypatingas sustojimas buvo ties geležinkelio pervaža, kaip tik praleidžiant pravažiuojantį traukinį, aptarta ir prisimintas ypatingai reikalingas saugumas pereinant ar pervažiuojant geležinkelio pervažą. Ne tik prisiminta, bet ir  praktiškai pritaikyta ėjimas kelkraščiu už gyvenvietės. Nepamiršome ir apie atšvaito, liemenės reikšmę ir nešiojimo būtinumą. Visi gavo dovanų šviesą atspindinčių priemonių, kad būtume ryškūs,  pastebimi gatvėse ir saugūs.

Radviliškio rajono Skėmių kaimo bendruomenės koordinatorė, Regina Dambrauskienė

Parašykite komentarą