logobend

Teritorinis bendradarbiavimas

logobend

Kėdainių rajono VVG su partneriais, Vietos veiklos grupe „Radviliškio lyderis” ir Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija, įgyvendina Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „LEADER” veiklos srities „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas” teritorinio bendradarbiavimo projektą „Sumanaus kaimo link – Kėdainių, Lazdijų ir Radviliškio kaimo plėtros veikėjų partnerystė”.

Vasario 11 dieną sodyboje „Medžiotojų sostinė” vyko konferencija „Sumanaus kaimo link”, kurioje dalyvavo ne tik projekto partneriai iš Kėdainių, Lazdijų ir Radviliškio, bet ir svečiai iš Pakruojo, Raseinių, Zarasų, Prienų bei Kauno rajonų. Dalyviai diskutavo apie esamą situaciją kaimo vietovėse, analizavo ateities perspektyvas…

Vis dažniau girdime naujas sąvokas „Sumanus” ar „Pažangus” kaimas ir, ko gero, daugeliui kyla įvairių klausimų, o kas tai yra, kaip jį suprasti… Šioje konferencijoje savo įžvalgomis dalinosi VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. Vilma Atkočiūnienė, Zarasų-Visagino VVG pirmininkas Arvydas Veikšra bei Lietuvos Vietos veiklos grupių tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė.

Buvo įdomu paieškoti idėjų, kaip apjungti visas sumanaus kaimo dimensijas. Sumaniems kaimams būdingi geri gyventojų elektroninio raštingumo įgūdžiai, socialinių ir kitų paslaugų prieinamumas, naujoviški ir pritaikyti sprendimai aplinkosaugos klausimais, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas, trumpųjų maisto grandinių kūrimas, žiedinės ekonomikos būdų taikymas žemės ūkio ir maisto atliekoms, verslo galimybių didinimas ir darbo vietų kūrimas, turizmui pritaikytas vietos kultūros paveldas bei kiti bruožai.

K 1

K 2

K 3

K 4

K 5

K 6

K 7

K 8

 K 9

K 10

 K 11

K 12

 K 13

 K 14