Valstybės dienos proga Radviliškio seniūnijos bendruomenės susitiko Miežaičiuose

Liepos 6–toji diena tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dirbdami, puoselėdami pilietiškumą ir ugdydami tautos vienybę, galime sukurti saugią ir stiprią valstybę. Šią ypatingą dieną prie Miežaičių kaimo bendruomenės namų rinkosi bendruomenės nariai, kaimo gyventojai, svečiai. Liepos 6–ajai skirta sporto šventė Miežaičių kaimo bendruomenėje organizuojama jau 6–tus metus iš eilės.

Bendruomenės aktyvas į sporto šventę pakviečia ir kitas Radviliškio seniūnijos bendruomenes. Sporto šventėje maloniai sutiko dalyvauti Daugėlaičių, Karčemų, Kutiškių kaimų bendruomenių komandos ir Grinkiškio seniūnijos Minaičių kaimo bendruomenės komanda. Šiais metais sporto šventė buvo ypatinga, nes Miežaičių kaimo bendruomenė įgyvendina projektą ,,Miežaičių kaimo bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“, kuriam lėšų skyrė Socialinių reikalų ir darbo ministerija. Už gautas lėšas atnaujinta krepšinio aikštelė, pastatyti nauji krepšinio stovai, todėl pagrindinis šventės akcentas – krepšinio varžybos. Sveikinimo žodį tarė Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Dikavičienė. Daugėlaičių kaimo bendruomenės pirmininkė R. Krikščiūnienė ir Kutiškių kaimo bendruomenės pirmininkas L. Balinskas pasveikino šventės šeimininkus su įgyvendinamu projektu ir padovanojo krepšinio kamuolį. Prie šventės organizavimo prisidėjo Radviliškio seniūnija, sporto metodininkas Antanas Mažučiūnas, bei jaunimo asociacijos ,,Antilopė“ vadovas Mantas Poškus.

Šventės organizatoriai džiaugėsi kad visos komandos noriai dalyvavo organizuotose rungtyse, nors ir lijo vasariškas lietus. Džiugu buvo žiūrėti su kokiu entuziazmu varžėsi bendruomenių komandos krepšinio varžybose. Finale susitiko Miežaičių kaimo bendruomenės komanda ir Grinkiškio seniūnijos Minaičių kaimo bendruomenės komanda. Nugalėjo šeimininkų komanda, antri – minaitiškiai, treti – kutiškiečiai. Aistras kaitino virvės traukimo rungtis, kurią laimėjo Minaičių kaimo bendruomenės komanda. Didelio dalyvio būrio ir susidomėjimo sulaukė smiginio mėtymo rungtis. Šios rungties nugalėtoju tapo Audrius Jurgaitis, antras – Vaidas Blinstrubas, trečias – Gedas Dilinskas. Nugalėtojams apdovanojimus ir atminimo dovanėles įteikė Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Dikavičienė.

Po apdovanojimų dalyviai ir sirgaliai neskubėjo skirstytis, jie diskutavo įvairiomis temomis, buvo vaišinami koše su šviežiomis daržovėmis, kurią išvirė šauni virėja Violeta Vencevičienė. Šventės dieną bendruomenės namuose veikė keramikos darbų paroda, kurią parengė bendruomenės nariai. Parodoje demonstruoti pačių bendruomenės narių sukurti keramikos darbai. Juos parodos dalyviai sukūrė padedami tautodailininkų J. D. Kurmanskių, nes į projekto vykdomas veiklas buvo įtrauktas susipažinimas su vienu seniausių amatu Lietuvoje – keramika.

Varžybų organizatoriai dėkoja Radviliškio seniūnijai, sporto metodininkui Antanui Mažučiūnui, jaunimo asociacijos ,,Antilopė“ vadovui Mantui Poškui bei visiems šventės dalyviams.

Asociacija ,,Miežaičių kaimo bendruomenė“