Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ renginys „Mums jau – 15!“

2019 m. rugsėjo 1 d. Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ organizavo renginį „Mums jau – 15!“, skirta VVG 15-likos metų veiklai paminėti, bei paskatinti skirtingų sektorių bendradarbiavimo dalijimasis darbo, kūrybingumo ir bendruomeniškumo patirtimi, kas leistu įgyvendinti naujas idėjas, paskatintu bendruomenių lyderius naujiems projektams.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Mums jau – 15!“ pagal 2019 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklės. Prie projekto prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybės administracija.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė: Lietuvos Respublikos seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos Respublikos seimo narė Guoda Burokienė, Radviliškio  rajono savivaldybės meras  Antanas Čepononis, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Mokslo populiarinimo parko kaimo regioninės plėtros centro vadovas Rimantas Čiūtas, Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės pirmininkė Loreta Rubežienė su atstovais.Taip pat renginyje dalyvavo patys aktyviausi, šauniausi  vietos veiklos grupės ir rajono kaimo bendruomenių nariai, Vietos veiklos grupės steigėjai, seniūnai ir savivaldybės darbuotojai, verslo atstovai.

Vietos veiklos grupė (VVG) „Radviliškio lyderis“ – tai asociacija, kuri įkurta 2004 m. rugsėjo 1 d.  Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje partnerystės principu apjungusi kaimo gyventojų interesus atstovaujančioms nevyriausybinių organizacijų, verslo sektoriaus ir valdžios sektoriaus atstovus. VVG pagrindinis tikslas – sukurti institucinę struktūrą (asociaciją), kuri skatintų ir remtų kaimo gyventojų ir jos bendruomenės aktyvumą ir gebėjimus integruotis į visuomenėje vykstančius procesus bei per įvairių programų įgyvendinimą teikti paramą plėtojant vietos iniciatyvas ir stiprinti vietos gyventojų gebėjimą dirbti kartu.

Renginio metu vyko amatininkų ir verslininkų mugė, kurioje dalyvavo atstovai ne tik iš Radviliškio rajono, bet ir iš kaimyninių rajonų. Mugės metu vietos ir kaimyninių rajonų verslininkai, amatininkai prekiavo savo pagamintą produkciją. Taip pat Radviliškio rajono bendruomenės pristatė šiuo metu įgyvendinamus arba jau įgyvendintus vietos projektus. Pakiršinio kaimo bendruomenė savo kiemelyje virė daržovių sriubą, prekiavo amatininkų pagamintais gaminiais, siūlė nusikalti laimės monetą, pažaisti šachmatais. Vėriškių bendruomenė pristatė krašto kulinarinio paveldo gaminius. Visus vaišino ir kvietė įsigyti iškeptų sausainių, grybukų ir kt. gardumynų. Pociūnėlių miestelio bendruomenė savo kiemelyje vaišino, bei kvietė įsigyti pagamintas cukatas, obuolių sultis ir žolelių arbata. Šiaulėniškių bendruomenė su tautodailininku Eugenijumi Arbušausku kvietė visus pasimatuoti klumpes, įsigyti įvairiausių kaukių, bei kitų gaminių iš medienos. Baisogalos priestočio bendruomenė „Įmantai“ kvietė paskanauti spragintų kukurūzų ir cukraus vatos. Baisogalos bendruomenė supažindino su įgyvendintais projektais, vaišino žuviene, bei pardavinėjo amatininkų sukurtus gaminius. Šeduvos miesto bendruomenė vaišino naminę gira ir kepta duona, pastatė pripučiamą batutą ir visi norintys galėjo pašokinėti ant batuto bei linksmai nučiuožti nuo čiuožyklos, visus pradžiugino smagi pramoga leidžiami muilo burbulai ir piešiniai ant veido, bei putų šou.

Renginio metu svečiu linksmino Evelina Stalgienė, Baisogalos KC netradicinė kapelija „Dainoriai“ ir moterų vokalinis ansamblis. Renginį vainikavo muzikinė grupė „Žemaitukai“.

Visi renginio dalyviai buvo vaišinami koše.

VVG „Radviliškio lyderis“ nuoširdžiai dėkoja svečiams, bendruomenėms, seniūnijoms ir kitoms organizacijoms už dalyvavimą renginyje ir gražių kiemų įkūrimą, už parodytą vaišingumą, už gerą nuotaiką ir bendradarbiavimą.

                                                                

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.