Vėriškių bendruomenėje startavo projektas „Kiekvienas yra svarbus“

Vėriškių bendruomenėje startavo  naujas projektas „Kiekvienas yra svarbus“ finansuojama LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projekto tikslas – stiprinti bendruomenę, skatinti šeimas įsijungti į diskusijas apie sunkumus ir laimėjimus, kuriuos patiria auklėjant vaikus, derinant darbą ir šeimą, išlaikant gerus santykius šeimoje tarp artimųjų ir kitose situacijose.  Vertinti ir branginti šalia esančius žmones, įgalinti tėvus jaustis laimingais ir savimi pasitikinčiais.

Šiame ketvirtyje jau įvykdytos kelios veiklos numatytos projekte.  Birželio 18 d. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro psichologė ir Saviugdos centro „Auginu save“ vadovė  Toma Sirtautaitė vedė 4 valandų trukmės paskaitą-seminarą „Kūrybiški konflikto sprendimo būdai“. Seminaro  dalyviai supažindinti su konflikto priežastimis, konflikto eiga ir jo pasekmėmis, padedant atrasti savyje slypintį kūrybiškumą ir jį panaudoti konflikto valdymui. Atlikdami praktines užduotis, pristatymus, dalyviai išmoko ir susipažino kaip sumažinti konfliktus gyvenimiškose situacijose. Psichologės patarimai paskatino šeimas kūrybiškiau, ramiau žvelgti į konfliktų priežastis. Kaip dalijosi įspūdžiais po seminaro viena dalyvė: „o aš tiek daug apie savo poreikius mąstydavau, bet garsiai jų neįvardindavau, dabar suprantu kodėl mano vyras manęs vis nesupranta, nes aš net nepaklausiu ko jis nori“. Džiugu, kad ir nemažą gyvenimo patirtį turintys žmonės rado sau aktualius konfliktų sprendimų pavyzdžius. Tos keturios valandos prabėgo nejučiomis, diskusijos tesėsi ir po užsiėmimo.

Dar vienas seminaras 2 valandų trukmės  vyko  birželio 29 d. Į šį seminarą sukviesti šeimas buvo daug lengviau, nes praeito seminaro atgarsiai buvo pasiekę ne vieną šeimą. Į seminarą  „Kaip teisingai bendrauti su vaiku“ rinkosi šeimos  kurios augina vaikus. Psichologė Toma Sirtautaitė padalino teorinės  medžiagos supažindinant tėvus su  vaikų amžiaus dėsningumais ir pateikė esminius principus, kaip „surasti kalbą“ su įvairaus amžiaus vaikais. Seminare buvo skiriama daug laiko praktinėms užduotims atlikti ir diskusijoms surandant kokios tai realios problemos išsprendimą.  Šeimos namo  skirstėsi nenoriai, vis atsirasdavo naujų klausimų kurie priversdavo stabtelti ir atrasti  atsakymą  psichologės patarimuose, situacijų analizėse.

Kita projekto „Kiekvienas yra svarbus“ veikla, plakato „Aš ir tu kurkime draugišką šeimai aplinką kartu“ išleidimas. Šio plakato tikslas – įvairiomis priemonėmis paskatinti verslo ir valstybės institucijas kurti draugišką aplinką šeimai. Atkreipti dėmesį į šeimas,keisti požiūrį, pozityviai reaguoti į daugiavaikes šeimas, vienišas mamas, mamas su mažais vaikais, paauglius.

Labai norisi pasidžiaugti, kad Vėriškių bendruomenės projektai nevyriaussybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojami antrus metus iš eilės. Tai įkvėpia dar didesniems darbams, nes mūsų vizija – stiprios, darnios šeimos ir geri, laimingi vaikai augantys jose.

Vėriškių bendruomenės informaciją 

Parašykite komentarą